Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

За рік в Україні провели понад 300 трансплантацій

За рік в Україні провели понад 300 трансплантацій

Уперше пересаджено серце дітям, проведено трансплантацію легень, виконано симультантну трансплантацію (пацієнту одночасно пересаджено серце і нирки). І ще плюс до цього пересаджено 226 нирок, 49 печінок та 32 серця.

Джерело: Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко

Крім того, у 2021 році було проведено 19 трансплантацій кісткового мозку від неродинного донора, 17 з них – дітям.

“Наразі в Україні діють 26 центрів трансплантації, яким витрати за операції повністю покриваються за рахунок коштів Державного бюджету.  За трансплантацію нирки в Україні лікарня отримує від держави 801 тис грн, печінки – 1,428 млн грн, серця – понад 2 млн грн, за трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора – понад 2,4 млн грн. Для порівняння, середня вартість такого ж лікування за кордоном – 3,5 млн грн за трансплантацію печінки, понад 3 млн грн за трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора. Розвиток трансплантації в Україні вже дозволив економію коштів з програми лікування за кордоном проінвестувати в розвиток інноваційних методів лікування в середині країни. У 2021 році на програму лікування за кордоном було витрачено на 545,7 млн. грн менше у порівнянні із 2020 роком. Ці кошти вже отримали наші лікарні! Цього року ми відправили вдвічі менше пацієнтів на лікування закордон, оскільки переважна більшість українців отримали медичну допомогу вдома”, – розповів Віктор Ляшко.

Щодо планів на 2022 рік

Пілотний проєкт із трансплантації продовжено до грудня 2023 року, що дає можливість і надалі збільшувати кількість операцій в Україні.

У бюджеті на наступний рік закладено 939,5 млн грн на трансплантацію.

“Буде більше операцій, знайдемо додаткові ресурси. Також у 2022 році плануємо врегулювати питання трансплантації тканин.  Це дасть можливість лікарням створювати госпітальні банки тканин. А це дозволить підняти на новий рівень надання спеціалізованої ортопедичної та хірургічної медичної допомоги з відновленням працездатності хворих після побутових, військових, спортивних травматичних пошкоджень, при вроджених вадах та багатьох інших захворюваннях, що потребують реконструктивних і пластичних втручань”, – сказав Ляшко.

Система Orphus