Ви тут:
Суспільство 

ЄС запровадив санкції проти групи Вагнера

ЄС запровадив санкції проти групи Вагнера

13 грудня Рада ЄС ухвалила низку обмежувальних заходів проти групи Вагнера – російської некорпоративної приватної військової структури. Ці заходи стосуються самої групи Вагнера, восьми осіб і трьох компаній, які пов’язані з нею.

Про це повідомили у Представництві ЄС в Україні.

Група Вагнера вербувала, тренувала і відправляла до зон конфлікту по всьому світу бійців з метою розпалювання насильства, грабування природних ресурсів і залякування мирних жителів всупереч міжнародному праву, в тому числі і міжнародному праву з прав людини.

Особи, внесені у список Євросоюзом, були причетні до серйозних порушень прав людини, включно з тортурами, позасудовими та сумарними стратами і вбивствами, або до дестабілізаційної діяльності в окремих країнах, в яких вони провадять діяльність, в тому числі у Лівії, Сирії, Україні (Донбас) і Центральноафриканській Республіці.  Група поширює свій згубний вплив на інші регіони, зокрема на регіон Сахелю. Через це вона становить загрозу для людей у країнах, де вона присутня, для ширшого регіону та для Європейського Союзу.

Мета сьогоднішнього рішення – припинення підривної діяльності групи Вагнера. Воно є свідченням твердої рішучості ЄС відстоювати свої інтереси й цінності у регіоні сусідства та поза його межами, а також вдаватися до рішучих дій проти тих, хто становить загрозу міжнародному миру та безпеці й порушує міжнародне право.

Обмежувальні заходи, накладені сьогодні, були погоджені у рамках чотирьох різних санкційних режимів. Йдеться про Глобальний режим санкцій ЄС за порушення прав людини, санкційні режими, що стосуються ситуації в Лівії та Сирії, а також у зв’язку з діями, які підривають територіальну цілісність України.

Рахунки осіб та організацій, внесених у список, буде заморожено в ЄС. Також особам, які потрапили у санкційний список, буде заборонено в’їзд до Європейського Союзу. Особам і організаціям в ЄС буде заборонено надавати кошти – прямо або опосередковано – тим, хто потрапив у санкційний список Євросоюзу. 

Відповідні законодавчі акти, включно з іменами осіб та назвами організацій, які було додано до списку, опубліковані в Офіційному віснику ЄС.  

Система Orphus