Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Як зробити новорічну подорож безпечнішою: поради

Як зробити новорічну подорож безпечнішою: поради

Для багатьох зимові свята — це гарна нагода кудись поїхати на відпочинок. Та варто пам’ятати, що подорож може збільшити ваші шанси інфікуватися та поширити COVID-19. Тож найкращий спосіб захистити себе та інших на новорічні свята — відкласти поїздки та залишатися вдома.

Джерело: Центр громадського здоров’я

Якщо ви все ж плануєте мандрівку на зимові вихідні, дотримуйтеся правил, аби в час пандемії COVID-19 зробити подорож безпечнішою:

Перед поїздкою за кордон:

– Перевірте місцеві обмеження в пункті призначення. Кожна країна встановлює свої вимоги до перетину кордону, до тестування до та після подорожі, а також щодо вакцинації. Актуальну інформацію можна перевірити за допомогою інтерактивної мапи, яку розробило МЗС
– Дізнайтеся який рівень захворюваності в пункті призначення, адже що рівень вищий, тим більша ймовірність інфікуватися й поширювати COVID-19 під час подорожі й опісля.

Упродовж поїздки:

– Аби захистити себе та своїх попутників завжди носіть маску в аеропортах та на вокзалах, а також під час самої поїздки.
– Намагайтеся дотримуватися фізичної дистанції в аеропортах, на залізничних вокзалах, у потягах, автобусах тощо. Уникайте контактів із хворими людьми, особливо якщо в них є такі симптоми, як лихоманка або кашель.
– Сумлінно дотримуйтеся вимог та рекомендацій перевізника, навіть, коли здається, що це створює додаткові незручності. Ці вимоги спрямовані на створення безпечних умов для пасажирів та персоналу.
– Під час подорожі регулярно мийте руки з милом або використовуйте дезінфікуючі засоби для рук на спиртовій основі; уникайте дотиків до обличчя немитими руками.
– Візьміть із собою достатню кількість запасних масок та дезінфікуючих засобів для рук.
– Віддавайте перевагу безконтактним пристроям: автоматичним дверям, способам оплати, наприклад, квитки купуйте онлайн тощо.
– Відкладіть або скасуйте подорож, якщо у вас є симптоми COVID-19, такі як лихоманка, кашель, біль у горлі або інші.
– Якщо ви відчуєте себе зле під час подорожі, повідомте про це екіпажу та негайно зверніться по медичну допомогу.
– Якщо протягом 14 днів після повернення додому з’являються такі симптоми, як кашель, лихоманка, біль у горлі тощо, негайно зверніться до лікаря.

Система Orphus