Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Як обрати безпечні іграшки для дітей: поради

Як обрати безпечні іграшки для дітей: поради

У Центрі громадського здоров’я надали поради, які допоможуть купити безпечні іграшки.

Коли обираєте іграшки, насамперед перевірте наявність знака відповідності Технічному регламенту (http://bit.ly/37NDRio) і переконайтеся в якості продукції. Зокрема, на пакованні або етикетці має зазначатися:

▪ інформація про виробника або імпортера;
▪ позначення типу, номера партії, серійного номера чи моделі або іншого елемента, що дає змогу ідентифікувати іграшку;
▪ інструкція з експлуатації та інформація щодо безпечності;
▪ попереджувальна інформація.

Перед покупкою уважно роздивіться виріб, зверніть увагу на:

▪ склад і матеріал — не обирайте іграшки, які дуже яскраво пофарбовані, полаковані, адже фарба може виявитися токсичною й небезпечною для здоров’я;
▪ вікові обмеження — купуйте іграшки відповідно до віку дитини;
▪ запах — краще не обирайте іграшки, що мають відчутний запах;
▪ розмір — для дітей молодшого віку краще не купувати іграшки з дрібних деталей, які дитина може відламати і проковтнути;
▪ форму — уникайте покупки іграшок із гострими або жорсткими вістрями, шипами, стрижнями або гострими краями, в іграшках на батарейках відсік для них має бути важкодоступним для дитини.

“Не купуйте іграшки на стихійних ринках — дешева продукція невідомих виробників не найкращий подарунок: окрім видимих небезпек (неякісно оброблені, гострі деталі), ви ризикуєте придбати і приховані (токсичні речовини в складі виробу). Купуйте іграшки в перевірених спеціалізованих місцях продажу, де продавець надасть всю необхідну документацію, що підтверджує безпеку та якість”, – радять у ЦГЗ.

Система Orphus