Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Випадків захворювання на штам “Омікрон” в Україні не виявлено, – Ігор Кузін

Випадків захворювання на штам “Омікрон” в Україні не виявлено, – Ігор Кузін

На 9 грудня в Україні не виявлено жодного підтвердженого випадку захворювання на коронавірус штаму “Омікрон”. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я

“Станом на 9 грудня в Україні випадків захворювання на вказаний штам не виявлено. Водночас, наголошую, що українські лабораторії використовують ПЛР-системи, чутливість яких не має бути знижена до виявлення коронавірусної хвороби навіть через нові штами. Зокрема, й до “Омікрону”, – сказав Ігор Кузін.

Наразі всі зразки, які свідчать про нетиповий перебіг коронавірусу, зокрема у тих людей, які повернулися з-за кордону або проживають у районах, де спостерігається значний сплеск захворюваності, підлягають обов’язковому ретельнішому дослідженню – секвенуванню. Це дозволяє безпосередньо виявляти нові штами. 

Читайте також: В Україні розширили перелік професій для обов’язкової вакцинації проти COVID-19: хто потрапив до списку

На сьогодні всі досліджені зразки свідчать лише про поширення  “Дельта-штаму”. Тому головний санлікар закликав не поширювати недостовірну та маніпулятивну інформацію щодо штаму “Омікрон”. 

“Кожне повідомлення про те, що вакцина неефективна проти нового штаму забирає шанс на життя у тих, хто досі не захистився від COVID-19. Поява “Омікрону” лише свідчить: вакцинація – необхідна. Адже нові мутації з’являються там, де низькі охоплення щепленнями”, – сказав він. 

Система Orphus