Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Власний дім: за п’ять років мешканці сіл Полтавщини отримали 223 кредити на придбання житла під 3% річних

Власний дім: за п’ять років мешканці сіл Полтавщини отримали 223 кредити на придбання житла під 3% річних

Обласний Фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі впроваджує Програму “Власний дім” на Полтавщині вже 23 роки. За цей час майже три тисячі сільських сімей змогли поліпшити житлові умови. На це було виділено 108 млн грн.

Про це під час засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку, яке відбулося 24 грудня за участі заступників голови Полтавської ОДА Євгена Грекова та Максима Калініна, розповіла голова обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Світла Янко.

“Протягом дії Програми на 2017 -2021 роки показники виконані на 98%. Тобто, за п’ять років профінансовано 38 млн грн – це 223 кредити для сімей сільської місцевості. За ці кошти придбано 120 житлових будинків, у 19 осель провели газифікацію, також проводились реконструкції будинків”, – зазначила Світла Янко.

Вона додала, що в останні роки менше будується житла, хоча майже 6 тисяч метрів квадратних ввели в експлуатацію за час дії цієї Програми.

“В останні роки спостерігається тенденція зменшення будівництва нового житла, так як молоді сім’ї не мають власних коштів, щоб побудувати будинок. Нам приносять кошторис будівництва на понад мільйон гривень, а в нас граничний розмір надання кредиту під 3% річних – 400 тис. грн. Тому ми можемо тільки допомогти, а не повністю побудувати будинок. На придбання житла граничний розмір по Програмі 300 тис. грн. Молодь бере кредит на придбання житла на вторинному ринку. Програмою передбачається, першочергове надання кредитів учасникам АТО/ООС. Цій категорії громадян надано 35 кредитів на 7 млн грн, ще 6 учасників АТО стоять на черзі”, – розповіла Світлана Янко.

За її словами, на нову Програму, яка діятиме протягом 2022 – 2026 років, планують збільшити фінансування на 3 млн грн.

Депутати погодили затвердження цієї Програми, а також розглянули й підтримали низку інших проєктів рішень, які винесли на засідання позачергової сесії. А саме: про внесення змін до Програми розвитку та підтримки Полтавського обласного комунального підприємства “Аеропорт-Полтава” на 2021 – 2023 роки, про внесення змін до обласної Програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху на 2021 – 2024 роки, про надання згоди “Полтаватеплоенерго” на створення дочірнього підприємства та про передачу майна.

Система Orphus