Ви тут:
Суспільство Україна 

Верховна Рада ухвалила податковий закон про Дія City

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт  про податкові умови спеціального правового режиму для ІТ Дія City. “За” проголосувало 285 народних депутатів.

Дія City — спеціальний правовий та податковий режим для IT-індустрії. Проєкт запровадить в Україні одні з найкращих у Східній Європі правових та податкових умов для розвитку ІТ. Умови Дія City діятимуть протягом 25 років і будуть поширені на всіх працівників компаній-резидентів, повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.

“Ми працюємо над тим, щоб Україну у світі знали як комфортне місце для бізнесу з найкращим сервісом, податковою системою та безпекою. Для того, щоб технологічні компанії та стартапи розвивалися в Україні, ми створюємо Дія City — режим із найкращими податковими умовами. Тут не буде бюрократії та корупції, адже для цього залучені усі можливі запобіжники. Дія City допоможе Україні посісти гідне місце серед світових лідерів цифрової економіки”, — зазначив Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

Податковий законопроєкт передбачає такі умови: 

-Можливість обирати, який корпоративний податок сплачувати: податок на виведений капітал (ПнВК) у розмірі 9% або податок на прибуток — 18%. 

-Спеціальні ставки для працівників IT-компаній та гіг-спеціалістів: податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) — 5%, єдиний соціальний внесок — 22% від мінімальної зарплати, військовий збір — 1,5%. Якщо фахівець отримує понад 240 тис. євро на рік, то весь дохід вище від цього ліміту оподатковуватиметься 18% ПДФО. 

-Перехідний період із ФОП-моделі на гіг-контракти та трудові контракти. З 2024 року витрати компаній-резидентів на платників єдиного податку (включно з ФОП 3 групи) не повинні перевищувати 50%, а з 2025 року – 20%. До цього часу — жодних обмежень. Оподаткування ФОП, що співпрацюватимуть із резидентами Дія City, залишатиметься на рівні чинних на сьогодні ставок. 

-Суми понад ліміт для платників ПнВК будуть оподатковуватися в розмірі 9%. Платники податку на прибуток витрати на ФОП, які перевищуватимуть дозволені 20%, повинні будуть включати до фінансового результату. 

-Компанії-резиденти, що сплачуватимуть податок на прибуток і чий річний дохід не перевищує 40 млн грн, зможуть працювати з ФОП без жодних обмежень і після 2025 року.

-0% на дохід фізосіб як дивіденди, які нараховані компанією-резидентом за умови їх виплати не частіше від 1 разу на 2 роки;

-Податкова знижка (з ПДФО) на суму інвестицій в українські стартапи.

Основний закон №1667-ІХ про Дія City ухвалений парламентом і підписаний Президентом.

Завдяки Дія City ІТ-компанії зможуть будувати прозору корпоративну структуру, мати кращий доступ до інвестицій та працювати в рамках сприятливої податкової системи.

Перейти до вмісту