Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

В Україні виявили 5 випадків захворювання на штам “Омікрон”

В Україні виявили 5 випадків захворювання на штам “Омікрон”

На 28 грудня в Україні виявлено 5 нових випадків захворювання на коронавірус штаму “Омікрон”.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я

Нагадаємо, що перший випадок підтвердили 18 грудня у Головній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я за допомогою секвенатора. П’ять нових – в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського.

“Таким чином, загалом було виявлено шість випадків захворювання на штам “Омікрон”. Два випадки виявили у мешканців Києва та два – у мешканців Київської області, по одному – у Львові та Дніпрі. Серед хворих двоє жінок та четверо чоловіків. Троє осіб повернулись з-за кордону (перебували у Німеччині, Польщі та Об’єднаних Арабських Еміратах). Перший пацієнт переніс хворобу легко та вже отримав негативний результат тестування. Наразі триває епідеміологічне розслідування нових випадків та обстеження контактних осіб”, – йдеться у повідомленні.

Для мінімізації ризиків інфікування новим штамом Міністерство охорони здоров’я радить утриматись від поїздок до країн, де поширений коронавірус штаму “Омікрон”.

МОЗ нагадує, що ефективними профілактичними заходами проти будь-яких штамів коронавірусу залишаються використання захисних масок, дотримання дистанції та регулярне миття рук.

Система Orphus