Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

В Опішні влаштували “ЕтноГастро Придибенцію “Бабчин День”

В Опішні влаштували “ЕтноГастро Придибенцію “Бабчин День”

19 грудня в Опішнянському “ЕтноПоселенні “Старий хутір” відбулася подія з філігранною назвою і соціальною суттю: ЕтноГастро Придибенція “Бабчин День”. Захід, що закликає дослухатися до людей поважного віку. Помічати, шанувати та цінувати їх досвід, світогляд, ту частку національної культури, яку вони носять у своєму серці.

Ще й погода гостей не підвела, подарувавши справжню зимову казку – щедру й сніжну. І програма події, яка зріднила, залюбила всіх в щире, тепле, українське, що виростає з роду, серця – і робить нас народом, який переборює всі лихоліття.

Бабуся Галя оповіла не одну історію й легенду, а гончар Микола Варвинський дав доторкнутись рукам до глини й гончарного кола, щоб відчути часточку світобудови й магії творення. Фольк-гурт “Яри” обдарував неповторним мелосом і жартами.

А майстер-клас з приготування качаної каші перетворився на сакральне, жіноче священнодійство.

Гості завітали з Києва, Канева, різних куточків Полтавщини, і серед них координатор проєкту “Скарбничка мандрів” Наталія Скорик і депутатка обласної ради Яніна Барибіна.

“Дякую тобі, Святий Миколаю, що обдарував мене щедро людьми з якими душі затишно! Прошу тебе, будь Покровителем для тих, хто дорогий моєму серцю! В оселі Марини й Олександра Куденців завжди, немов у рукавичці, але місця вистачає всім. Як от і сьогодні. Гомоніли про минувшину. Качали опішнянську кашу. Ласували опішнянськими сливами. А тим часом за вікном тихо падав сніг, а в печі тріскотіли дрова. Скільки ж любові й живої традиції було у цьому дні!”, – написала про подію у ФБ Яніна Барибіна.

“Знаю точно: людські душі потребують справжнього. Їм потрібне те, щоб перепочити (хоч зрідка) від синтетики світу буденного, міського, заклопотаного. “Старий Хутір” – ідеальне місце, де творять справжнє. Живуть ним. Передають від бабусі, до дитини, і тим не переривають оцієї ниточки зв’язку між поколіннями. Дякую Дякую Олександру Куденцю за ідею. Дай Боже, щоб вона запалила серця багатьох людей!”, – підсумувала ведуча свята Ольга Гладченко.

Марія Бойко

Фото – Юрій Репало

Система Orphus