Ви тут:
Суспільство Україна 

Українського журналіста Цимбалюка в Росії звинувачують в екстремізмі, – адвокат

Українського журналіста Цимбалюка в Росії звинувачують в екстремізмі, – адвокат

На єдиного акредитованого в Російській Федерації українського журналіста Романа Цимбалюка порушили справу про екстремізм.

Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив адвокат журналіста Михайло Полозов, пише Еспресо.

“Російська влада настільки нетерпима до прояву будь-якої альтернативної думки, крім її власних наративів, що нерідко виходить за рамки здорового глузду… Єдиний акредитований у Росії український журналіст Роман Цимбалюк опинився в цій же Росії поза законом. Як водиться, звинуватили в екстремізмі. Поки що збираються порушувати кілька адміністративних справ за 20.3.1 (розпалювання ненависті або ворожнечі) Кодексу Російської Федерації про адміністративні правопорушення”, – написав адвокат.

За його словами, додатковою ознакою узгодженої атаки на Цимбалюка є злив через “пропагандистські смітники” “різної інформації, яка нібито дискредитує, наприклад, абсурдних обвинувачень у шпигунській діяльності”.

“Як би там не було, з боку влади РФ чинять тиск на іноземного журналіста, фактично з позбавленням його права на свободу висловлення думок і здійснення професійної діяльності. Вважаю, що такі дії стосовно журналістів неприпустимі і за них владі доведеться відповідати в незалежних міжнародних судових інстанціях”, – наголосив Михайло Полозов.

Він уточнив, що представлятиме інтереси журналіста з усіх питань, котрі “так цікавлять владу Росії”.

Система Orphus