Ви тут:
Суспільство Україна 

У зоні ООС українські військові вперше провели стрільби з використанням Javelin

У зоні ООС українські військові вперше провели стрільби з використанням Javelin

На одному із загальновійськових полігонів у зоні ООС провели практичні стрільби з переносного протитанкового ракетного комплексу “Javelin”.

Про це повідомили у пресцентрі штабу ООС.

“За наказом Командувача Об’єднаних сил генерала-лейтенанта Олександра Павлюка, на одному із загальновійськових полігонів в районі проведення ООС відбулося практичне виконання стрільб по броньовим об’єктам особовим складом розрахунків переносного протитанкового ракетного комплексу “Javelin”, – йдеться у повідомленні.

За словами керівника занять полковника Богдана Союшкіна, застосування даного ПТРК з метою тренування особового складу в районі проведення ООС відбувається вперше. Так, стрільба з протитанкового комплексу велася по умовній цілі – танку в окопі, який знаходився на відстані близько 1,5 км. Крім того, було визначено ефективність ведення вогню з ПТРК “Javelin” у зимових погодних умовах – сильному вітру та низькій температурі повітря. Попре те, що військовослужбовці стрільбу з даного озброєння виконували вперше, завдання було виконано успішно – ціль умовного противника було уражено.

“Головна перевага “Javelin” – легкість у керуванні. Ракета після пуску сама наводиться на ціль, що дозволяє досягати практично 100-відсуткової влучності стрільби”, – розповів  військовослужбовець ЗСУ Віктор, який вів стрільбу з ПТРК.

За його словами, ураження цілей з ПТРК “Javelin” не викликає труднощів у фахівців – протитанкістів, які мають досвід застосування вітчизняних та радянських аналогів ПТРК.

Нагадаємо, у жовті до України прибули три партії додаткової міжнародної безпекової допомоги на 60 млн доларів від Уряду Сполучених Штатів Америки для потреб Збройних Сил України, що включає “Javelin”, боєприпаси під “калібри НАТО”.

Фото: пресцентр штабу ООС

Система Orphus