Ви тут:
PROвсе Суспільство 

У США розсекретили документи про вбивство Кеннеді 58 років тому

У США вперше за 58 років розсекретили документи про вбивство Кеннеді

Вбивство Джона Кеннеді вважають одним з найгучніших у ХХ столітті.

За інформацією CNN, розпорядженням президента США Джо Байдена 15 грудня відповідальні виконавчі урядові органи країни оприлюднили у відкритому доступі на сайті Національних архівів США частину раніше засекречених історичних документів.

Вони стосуються розслідування вбивства 35 президента США Джона Кеннеді у 1963. Решта документів перебувають у процесі дообробки. Найімовірніше, їх опублікують також – але згодом.

Зауважимо, не весь текст документів можна прочитати – деякі ділянки заретушовані. Однак архівісти кажуть, що ці дані не належать до таких, які могли б істотно змінити розуміння обставин, пов’язаних зі смертю Кеннеді.
А проте журналісти вже очікують гарячих дебатів у суспільстві навколо цієї теми. І наголошують, що нові документи нічого, власне, нового до вже відомого про смерть Кеннеді не додали – що вкрай дивує.

“Відсутність прозорості і той факт, що отримати ці документи після 58 років – це як витягти купу зубів…Усе це пояснює, чому у нас так багато теорій змови”, – прокоментував подію Ларрі Сабато з Університету Вірджинії.

Слід зазначити, що серед 1500 опублікованих у 2021 документів вказано й те, що розслідувачі справи про вбивство Кеннеді ретельно розглядали й версію про причетність СРСР.

Довідка. Вбивство 35-го президента США Джона Кеннеді було скоєно в п’ятницю 22 листопада 1963 року в Далласі (штат Техас) о 12:30 за місцевим часом. Кеннеді був смертельно поранений пострілом з гвинтівки, коли він разом зі своєю дружиною Жаклін їхав в президентському кортежі по Елм-Стріт.

Вбивство протягом десяти місяців розслідувала спеціально скликана комісія на чолі з головою Верховного суду США Ерлом Уорреном («Комісія Уоррена»), яка прийшла до висновку, що злочин було скоєно злочинцем-одинаком Лі Харві Освальдом. Наступні офіційні розслідування підтвердили, що вбивцею був Освальд, але, ймовірно, за ним стояли якісь змовники. Існує ряд конспірологічних теорій, що ставлять під сумнів висновки комісії Уоррена і представляють альтернативні версії вбивства, в тому числі змову американських або радянських спецслужб, однак жодна з них не була доведена. Соціологічні опитування показують, що переважна більшість опитаних американців (понад 70 %) не вірить в офіційну версію вбивства.

Система Orphus