Ви тут:
Суспільство Україна 

У разі нової агресії проти України Росію мають відключити від SWIFT та заморозити “Північний потік-2”, – резолюція Європарламенту

У разі нової агресії проти України Росію мають відключити від SWIFT та заморозити “Північний потік-2”, – резолюція Європарламенту

Європарламент закликає ввести санкції проти Росії, якщо вона нападе на Україну, зокрема заморозити “Північний потік-2” та відключити РФ від банківської системи SWIFT

Про це йдеться у резолюції Європарламенту “Ситуація на українському кордоні та на окупованих Росією територіях України”, яка була ухвалена у Страсбурзі, передає DW.

Джерело: ЕспресоTV

Її підтримали 548 євродепутатів, 69 проголосували проти.

Згідно з документом, під санкції мають потрапити військові, причетні до планування ймовірного вторгнення в Україну та люди з найближчого оточення президента РФ Володимира Путіна, а також їх родини.

Активи і майно осіб, які потраплять під санкції, мають бути заморожені, а їм самим – відмовлено у в’їзді на територію країн ЄС.

Євродепутати закликають відключити Росію від платіжної системи SWIFT та спрямувати санкції “на важливі сектори російської економіки”, що вплине на фінансування розвідки і армії РФ.

Окрім цього, “у разі нападу Росії на Україну першою дією ЄС має бути скасування всіх можливостей для подорожей та скасування безвізового режиму для власників російських дипломатичних паспортів, за винятком дипломатів”.

Депутати закликають уряди країн ЄС зробити все можливе, аби газопровід “Північний потік-2″ не був введений в експлуатацію”.

У МЗС України прокоментували прийняття резолюції.

“Це дуже вчасна і важлива резолюція, в якій Європейський парламент прямо наголошує, що РФ повинна відвести свої збройні сили від нашого кордону та припинити створювати додаткові загрози територіальній цілісності України. Для нас також дуже важливо, що у цій же резолюції Європейський аарламент чітко підтвердив перспективу вступу України до ЄС”, – заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

У відомстві додали, що резолюція засвідчила, що європейські партнери “чітко розуміють розмір і масштаб сучасних викликів безпеці в Європі, а також джерело цих викликів”.

Система Orphus