Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

У профтехах створюватимуть Центри професійної досконалості на це виділили 58 млн євро

У профтехах створюватимуть Центри професійної досконалості на це виділили 58 млн євро

15 грудня була підписана фінансова угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком, згідно з якою на створення Центрів професійної досконалості заклади профтехосвіти отримають 58 млн євро.

Таким чином, профтехи розбудують інноваційні осередки, які стануть платформою для взаємодії між закладами, бізнесом, владою та громадянами, повідомили у МОН.

“Центри професійної досконалості можна сміливо назвати новим типом профтехів. Вони матимуть найкращу техніку, інклюзивні приміщення, а також підвищенні вимоги до педагогів і майстрів. Центри стануть прикладами кращих закладів професійної освіти, а відповідно навчатимуть професійних робітників. У такий спосіб ми підвищимо не тільки якість профосвіти та імідж в суспільстві, але й вплинемо на економічний та інноваційний розвиток регіонів”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

У межах проєкту створять 9 центрів професійної досконалості у Чернігівській, Донецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Одеській, Тернопільській, Волинській, Закарпатській областях та місті Києві. Зміни поліпшать умови навчання понад 10 тисяч учнів і педагогів країни.

У Центрах також планується запровадження нових професій і розширення переліку освітніх послуг, зокрема для дорослого населення.

Європейський Союз додатково виділяє грант на суму 8,5 млн євро для підтримки реалізації проєкту.

ФОТО: ілюстративне

Система Orphus