Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У Полтавському центрі правової допомоги розповіли, як колектори ледь не залишили людину без коштів для існування

У Полтавському центрі правової допомоги розповіли, як колектори ледь не залишили людину без коштів для існування

Існує багато “схем”, які використовують колектори, аби досягти своєї мети – залякування по телефону, вимоги повернути кошти, виїзди до боржника, погрози близьким та родичам, переслідування, психологічний тиск, образи тощо.

Історія пані Ольги була, навпаки,  не типова. Ніхто не дзвонив і не вимагав  сплатити кошти, просто одного разу жінка не змогла скористатись банківською карткою.

Недоотримавши пенсію в повному розмірі, пенсіонерка з’ясувала, що відносно неї відкрито виконавче провадження на підставі виконавчого напису нотаріуса, щодо стягнення боргу на суму понад 20 000,00 гривень, повідомили у Полтавському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомог. 

Звернувшись до Машівського бюро правової допомоги, клієнтка повідомила, що кредитних договорів із банками та іншими фінансовими установами не укладала і взагалі заперечувала факт виникнення  будь-якої заборгованості.

У даній ситуації необхідно було діяти негайно, адже з’ясувалось, що рахунки, відкриті у банківських установах, були арештовані. До того ж приватний виконавець виніс постанову про стягнення коштів із доходів пані Ольги та з її пенсії вже розпочалися перші відрахування.

Фахівець Машівського бюро правової допомоги Максим Дворовенко за допомогою електронних сервісів Міністерства юстиції України отримав з відкритих реєстрів інформацію про виконавче провадження відносно пані Ольги, зробив відповідні запити до приватного нотаріуса та приватного виконавця, оскільки жінка не отримувала постанову про відкриття виконавчого провадження.

Відповіді від приватного нотаріуса ми так і не отримали, а з відповіді приватного виконавця, з’ясувалось, що у далекому 2013 році жінка брала кредит в банку, який до речі виплатила в повному обсязі. Однак незважаючи на це фінансова компанія уклала з банком договір відступлення права  вимоги за кредитним договором пані Ольги. При цьому боржника не було повідомлено про перехід права на вимогу за кредитом.

Новий кредитор вказав неправильну адресу пані Ольги, зазначивши нібито жінка проживає у місті Київ, де вона ніколи не проживала. Саме тому виконавчий напис був вчинений у м. Київ. Там же було відкрито і виконавче провадження.  Пані Ольга є особою з інвалідністю, що дає їй право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги.  Зібравши необхідні докази та узгодивши правову позицію з клієнткою, юрист підготував та подав до суду позовну заяву про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню. Одночасно із поданням позовної заяви було заявлено клопотання про забезпечення позову, а саме зупинення стягнення на підставі виконавчого документа.

Рішенням Машівського районного суду Полтавської області, позовні вимоги клієнтки задоволено в повному обсязі.

Що таке виконавчий напис? Виконавчий напис нотаріуса – це розпорядження нотаріуса щодо стягнення грошової суми з боржника на користь кредитора або  повернення чи передачі кредитору майна, здійснене на документах, що підтверджують зобов’язання боржника. Виконавчий напис здійснюється за заявою стягувача на оригіналі документа.  Однією з обов’язкових умов вчинення виконавчого напису є безспірність заборгованості, яку повинен перевірити нотаріус. Строк стягнення заборгованості за загальним правилом становить 3 роки”, – прокоментував юрист Машівського бюро правової допомоги Максима Дворовенка.

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу  громадяни можуть звернувшись до Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40 або за телефоном (0532) 56-02-88.

Система Orphus