Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській ОДА зустрілися з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС

У Полтавській ОДА зустрілися з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС

У Полтавській області проживає близько 19 000 людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Зокрема, 8 944 учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

У переддень вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко провела зустріч із активом громадських організацій чорнобильців, повідомили у Полтавській ОДА.

“Ваша мужність і самовідданість допомогли не тільки у ліквідації аварії, а й запобігли подальшому розповсюдженню загрози. Завдяки вашому подвигу, ми маємо змогу зустрічатися, жити спокійним, здоровим життям. Вдячна, що в нас є комунікація й постійний зв’язок”, – зазначила Катерина Рижеченко.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять усіх ліквідаторів аварії, які загинули, виконуючи свій обов’язок. Під час зустрічі обговорили питання соціального захисту, оздоровлення, санаторно-курортного лікування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

За словами директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Людмили Корнієнко, на сьогодні термін перебування в санаторно-курортному закладі для громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до категорії 1, становить 18 днів. У цьому році за державною програмою оздоровлено в 2 рази більше чорнобильців, а це – 988 осіб 1 категорії. Щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії, направлено рекомендаційні листи головам громад щодо надання додаткових соціальних гарантій. Відповідний алгоритм співпраці відпрацьовується.

Угоди про санаторно-курортне лікування укладено з 31 оздоровницею України та 4 санаторіями області. Як зазначила Людмила Корнієнко, всі соціальні гарантії, передбачені для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС цього року, будуть збережені й у наступному.

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак зазначив, що в області функціонують спеціалізовані відділення реабілітації чорнобильців: поліклінічне консультативно-діагностичне та стаціонарне на 30 ліжок при ОКЛВЛ, неврологічне на базі Лубенського госпіталю інвалідів війни – на 20 ліжок, 5-а лікарня відновного лікування м. Кременчука – на 30 ліжок. Також виділені 33 ліжка в спеціалізованих відділеннях ПОКЛ ім. Скліфосовського.

Почесні грамоти Полтавської обласної державної адміністрації у зв’язку із карантинними обмеженнями передали  у громади, де їх вручать ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

Фото: Полтавська ОДА

 

Система Orphus