Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтавській обласній філармонії зіграв концерт дует “LifeON DUO”

У Полтавській обласній філармонії зіграв концерт дует “LifeON DUO”

20 грудня у Полтавській обласній філармонії лунала музика життя, бо саме так визначають свою творчість музиканти дуету “LifeON DUO” – нестандартне й органічне поєднання двох особистостей, які динамічно рухаються у спільному розвитку серед найактуальніших течій академічної музики. Дует утворився 2018 року, активно гастролює, бере участь у численних концертах і фестивалях по всій Україні.

Поєднання саксофону Артема Голоднюка і фортепіано Юлії Коломієць не просто вдале, а концептуальне, вони сміливо експериментують з жанрами, формами, стилями, музичними інструментами та відкриттям рідкісних перлин академічної та сучасної музики. До усіх концертних програм LifeOn Duo ретельно добирає твори, які раніше не виконувалися в Україні, а також прем’єри творів сучасних українських композиторів.

Цього разу публіці представили “Сюїту в старовинному стилі” А.Шнітке, “Кібер Птаха” Т. Юшиматцу, “Гранд Танго” і “Танго «Забуття” А. П’яцолли та “Чотири картини з Нью-Йорку” Р. Молінеллі.

“Ми присвячуємо свою музику проблемі збереження життя на Землі. Проводячи слухачів лабіринтами музики, підкреслюємо місце людини в неспинних циклах природи, переплетіння та невід’ємність нашого спільного існування, неспинну красу руху, життя, багатобарвність світу та любов, яка пронизує усе навколо. Особливе місце в репертуарі належить твору японського композитора Такаші Йошиматцу «Кібер Птах», за нотами якого ми полювали більше року. А також сюїта «Фукусіма» італійського композитора Маурро Порро. Ми вважаємо, що екологія планети напряму пов’язана з екологією свідомості й душі, чистотою і справжністю звуку, музики, мистецтва, культури життя на Землі. У повені інформаційного й індустріального шуму, яким завантажений наш слуховий простір, так важливо усвідомлено й дбайливо добирати якісне, приємне і корисне для розуму й душі. Обирати музику, яка єднає, музику, з якої проростає любов”, – так коментують свою творчість Юлія Компанієць і Артем Голоднюк.

Довідково.

Артем Голоднюк (саксофон) – провідний український саксофоніст, лауреат міжнародних конкурсів, офіційний артист фірми Selmer Paris в Україні. Працює в різних музичних напрямках та стилях.

Музичну освіту здобув у Хмельницькому музичному училищі ім. В Заремби (клас В. Репецького, 2002-2005 рр.), і Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського (клас доцента М. Мимрика, 2005-2013 рр.).

2007-2019рр.- соліст і артист Національного президентського оркестру України, у складі якого брав участь у різноманітних фестивалях, зокрема XXIV Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти» (Львів, 2018), Міжнародний фестиваль Porto Franko Gogol Fest (Івано-Франківськ, 2016-2018); співпрацював із відомими музикантами (Brian Connolly, Caleb Brinkley) під час гастрольного туру оркестру військово-повітряних сил США в Європі – (United States Air Force Band) – Київ, 2018.

Також виступав як соліст із Київською камератою, Хмельницьким симфонічним оркестром, Київським квартетом саксофоністів.

Брав участь у майстер-класах провідних саксофоністів світу, серед яких Daniel Gauthier, Jean Denis Michat, Christian Wirth, Claude Delangle, Маргарита Шапошнікова.

Учасник та співзасновник квартету New Age Quartet (сопрано саксофон), єдиного в Україні ансамблю саксофоністів Ukrainian Saxophone Ensemble (сопрано саксофон). Учасник тріо VoiceSaxPiano. Бере участь в концертному житті відомого бенду Frankyjazz.

Юлія Компанієць (фортепіано) – музичну освіту здобула в КССМШ ім. М. В. Лисенка (1997-2005) та Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського (клас доцента С. Рябова, 2005-2010). Лауреат Всеукраїнського конкурсу ім. Н. Нижанківського, виступала як солістка з малим симфонічним оркестром під орудою В. Серебрякова (м. Суми) та Національним академічним симфонічним оркестром під орудою Н. Пономарчук (Київ). В якості концертмейстера та в складі камерних ансамблів брала участь у численних конкурсах та концертних заходах в містах України та за її межами.

Виступала в рамках Міжнародного фестивалю саксофонової музики «Vinnytsia Adolphe Sax Festival» (Вінниця 2016, 2017, 2018), IX Міжнародного фестивалю «Сонячні кларнети» (Житомир, 2018), Міжнародного джазового фестивалю «Alfa Jazz Fest» (Львів 2012), дитячого фестивалю «Окешкін джаз» (Київ, 2012)та ін. Брала участь у концертних проектах дуету «Two Violins» разом із джазовим тріо Наталії Лебедєвої. Брала участь у багатьох благодійних заходах, серед яких: XV Благодійний аукціон Представництва ЮНІСЕФ в Україні, 2012, Благодійний проект Кензо Такада «Окіагарі Кобоші», 2017.

Регулярно виступає в якості солістки та ансамблістки в концертах Київської дитячої філармонії у Національній філармонії України.

 

 

 

Марія Бойко

Перейти до вмісту