Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС

У Полтаві вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС

14 грудня у Полтаві, біля пам’ятного знаку, вшанували тих, хто були учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, його заступник Катерина Рижеченко та полтавці поклали квіти до підніжжя пам’ятного знака ліквідаторам. Пам’ять загиблих чорнобильців вшанували хвилиною мовчання.

Довідково. 26 квітня 1986 року сталась аварія на Чорнобильській АЕС. 10 листопада 2006 року Указом Президента України був встановлений пам’ятний день – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який щорічно відзначається 14 грудня. Ця дата обрана невипадково. 30 листопада 1986 року було закінчене будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС, а 14 грудня було опубліковано повідомлення про те, що комплекс захисних споруд введений в експлуатацію. Відтоді з нагоди цього дня по всій країні проходять різні заходи, присвячені пам’яті ліквідаторів цієї аварії, – мітинги, покладання квітів до пам’ятників, молебні та інші акції.

Система Orphus