Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві при повному аншлазі відбувся концерт Акселя Колстада

У Полтаві при повному аншлазі відбувся концерт Акселя Колстада

14 грудня Полтавська обласна філармонія приймала всесвітньо відомого норвезького композитора й піаніста Акселя Колстада. Глядачі були відверто заінтриговані, бо митець він неординарний – віртуозний інтерпритатор класичної музики і абсолютно чарівний та майстерний стенд-апер.

За декілька годин до концерту маестро Аксель відмовився від присутності на сцені перекладача, завіривши, що в програмі буде три спічі російською мовою. Олег Тищик з Ларисою Семенягою йому беззастережно повірили, тим більше знаючи про українське коріння походження Акселя Колстада. Виявилось, жартувати він почав вже тоді.

В абсолютно феєричному концерті пролунали твори Рахаманінова і Гріга, а ще близько десятка пристрасних мелодій авторства Акселя Колстада – і все це перепліталось його жартівливими зверненнями до глядачів… англійською, німецькою, італійською!

“Потрібно вчити мови!”, – повторював за кулісами директор філармонії Олег Тищик, який разом з Ларисою Семенягою представили зіркового гостя публіці.

Дивовижно, що глядачі прекрасно все розуміли – дійсно, щирість не потребує дослівного перекладу, люди в залі аплодували, сміялись, і насолоджувались захопливим дійством.

А розповідав Алекса Колстад про музику й дитинство, як мама-музикант навчала гри на роялі, а тато-тренер баскетболу. Про вибір, який зробив тато на користь музики, бо відчував, що син нею живе й дихає. Про спорт і шану до баскетболу – відтоді Аксель концертує в кедах, подекуди карколомних кольорів. Про те, що музика – це казка цього світу, а світові так не вистачає добрих казок. Про кумедні випадки на різних концертах і фестивалях.

І ще довго після виступу не хотіли розходитись глядачі, зачаровані харизмою цього неймовірного музиканта, та й сам він відверто радів спілкуванню без обмежень, зійшовши після концерту зі сцени і тішачись атмосферою радості серед гостей вечора.

Марія Бойко

Фото – Оксана Владикіна і ФБ

Перейти до вмісту