Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували виставку робіт художника Миколи Глущенка

У Полтаві презентували виставку робіт художника Миколи Глущенка

У Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка відкрилась фондова виставка “Микола Глущенко. Ризик свободи” до 120-річчя від дня народження одного з найвідоміших живописців ХХ століття.

Це спільний проєкт Полтавського і Дніпропетровського художніх музеїв. Подібний показ творчості робіт Миколи Глущенка за масштабністю та цілісністю представленого матеріалу в Полтаві відбувається вперше.

Дніпропетровський художній музей має у своєму зібранні 100 робіт майстра, що й не дивно, адже художник народився у 1901 роців в м.Новомосковськ Катеринославської губернії. Музейники небезпідставно роблять припущення, що їх збірка – це дарунок самого Глущенка рідному краю після виставки в обласному центрі.

Полтавське зібрання робіт дещо скромніше – 38 творів живопису і 4 – графіки, і було передане до нашого художнього музею Міністерством культури України у 1978 році.

Єкспозиція “Микола Глущенко. Ризик свободи” пропонує до перегляду понад 80 неймовірних полотен.

Доля Миколи Глущенка склалася так, що він мусив постійно ризикувати своїм життям і свободою, разом з тим митець повною мірою виявив волелюбність у живописі. Талант, висока професійна підготовка (закінчив Бернінську художню академію) дозволяли Миколі Глущенку вільно почуватись у всіх жанрах живопису. Блискучий майстер психологічного портрету, літографії, віртуозно розкривав тему «ню», цікавився інтер’єром в живописі та квітковою натурою. Але пейзаж став для Миколи Глущенка одою природі!

“Художник створив за життя понад 10 000 робіт, він багато подорожував, «виїзний» за радянської влади, багато часу проводив за кордоном, мав персональні виставки у Парижі, Торонто, Бєлграді, Загребі. У його творчості багато прекрасних краєвидів Альп, але найбільше його заворожувала краса рідної України. Бував Микола Глущенко на Полтавщині, про що свідчать його роботи, написані з любов’ю”, – розповіла присутнім на відкритті директор Полтавського художнього музею, заслужений працівник культури України Ольга Курчакова.

Сьогодні роботи Миколи Глущенка зберігаються в понад 80 музеях України і світу. Виставка триватиме до кінця січня.

Марія Бойко

Фото: Ігор Лотиш

Система Orphus