Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували книгу з нагоди 100-річчя 2-го Зимового походу Армії УНР

У Полтаві презентували книгу з нагоди 100-річчя 2-го Зимового походу Армії УНР

«Другий Зимовий похід. Листопадовий рейд. Базар» – так називається книга, що нещодавно вийшла друком  коштом обласного бюджету за підтримки Полтавської обласної ради й Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської облдержадміністрації в межах випуску соціально значимих видань. Презентацію нового видання влаштували Полтавське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, відділ краєзнавства Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Котляревського та Полтавський офіс Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті.

Ведуча презентації, завідувачка відділу краєзнавства облбібліотеки Марина Федорова наголосила, що у листопаді–грудні цього року виповнюється 100 років Другого Зимового походу (Листопадового рейду) Армії Української Народної Республіки – останньої спроби збройним шляхом повернути втрачену державність та зачитала імена і прізвища всіх учасників рейду із Полтавщини. На основі досліджень відомого історика Ярослава Тинченка дані про цих звитяжців з’ясував Полтавський офіс УІНП. Учасники просвітницького заходу вшанували пам’ять своїх земляків-борців за волю України хвилиною мовчання та переглянули просвітницькі відеоматеріали до 100-річчя 2-го Зимового походу.


 Спікером презентації книги «Другий Зимовий похід. Листопадовий рейд. Базар» був голова Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка , депутат обласної ради, голова комісії Полтавської обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності, інформаційної сфери, зв’язків з громадськістю та дотримання прав учасників АТО Микола Кульчинський. Він розповів, що книга є черговим видавничим проєктом з серії «Просвітницька книгозбірня». «Другий Зимовий похід Армії УНР/Листопадовий рейд – партизансько-повстанська операція Армії УНР у жовтні–грудні 1921 року, організована, щоб підняти збройне повстання проти російсько-більшовицької влади та відновити українську державність.Видання «Другий Зимовий похід. Листопадовий рейд. Базар» є збірником спогадів учасників походу», – сказав очільник просвітян Полтавщини.

Регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар звернув увагу присутніх, що ,серед інших, до книги умістили й спогад «15 діб в окупованій Москвою Україні» , автором якого є уродженець села Ціпки Гадяцького повіту Полтавщини (нині воно підпорядковане Краснолуцькій територіальній громаді), видатний науковець-металург, підполковник Артилерії Армії Української Народної Республіки Микола Чижевський. «Ідея УНР перемогла. Адже, попри все, уряд УНР діяв на еміграції до 1992 року, коли передав свої повноваження урядові відновленої Української держави. А Другий Зимовий похід став у 20 столітті символом незламності українського духу та героїчної боротьби за свободу, незалежність й соборність українських земель. Героїзм воїнів Армії УНР надихає сучасних захисників від російської агресії, які як і їх попередники сто років тому боронять Україну вже не від ленінської чи денікінської, а від путінської орди», – підсумував Олег Пустовгар.

На презентацію також завітав ветеран російсько-української війни, речник Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман Істомін. Він провів історичні паралелі між Листопадовим рейдом Армії УНР та рейдом 95—ї окремої аеромобільної бригади ЗСУ по окупованій росіянами території українського Донбасу. Під час рейду було пройдено близько 470км, з яких 170 км тилами ворога, українські десантники вступали у збройні зіткнення з російськими окупантами, знищили три ворожі блокпости. Проте найважливішим досягненням стало розблокування та створення коридору для виходу з оточення підрозділів на кордоні. Завдяки вмілим діям десантників і піхотинців, з оточення вийшло 3 тисячі осіб та понад 250 одиниць техніки.

Цього дня до літературної вітальні обласної книгозбірні завітали старшокласники шкіл обласного центру, викладачі та студенти вишів. Також студенти 2 курсу Полтавського фахового коледжу транспортного будівництва й курсанти Військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут. Микола Кульчинський вручив примірники презентованої книги до бібліотек цих освітніх закладів.

 

Полтавський офіс Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП

Перейти до вмісту