Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували фотовиставку і книгу “Солдати Чорнобиля”

У Полтаві презентували фотовиставку і книгу “Солдати Чорнобиля”

8 грудня напередодні відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у великій залі Полтавського художнього музею презентували фотовиставку і книгу “Солдати Чорнобиля”.

На урочистості завітали – архієпископ Полтавський і Кременчуцький Православної церкви України Федір, Полтавський міський голова Олександр Мамай, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, представники громади.

Знаковою частиною тематичної експозиції стала ікона “Чорнобильський спас”, вперше продемонстрована під час відзначення 30-х роковин з дня трагедії на атомній електростанції. Сьогодні вона є окрасою Свято-Успенського кафедрального собору.

Слова вітання з нагоди видання до авторів книги “Солдати Чорнобиля” Сергія Козлова та Анатолія Шевченка, які й самі пройшли горнило Чорнобильскьої трагедії, пролунали від архієпископа Полтавського і Кременчуцького Федора, ректора Полтавського університету економіки і торгівлі Олексія Нестулі, доктора філологічних наук, професора Миколи Степаненка.

“Це зібрання спогадів тих, хто опинився у пеклі боротьби з четвертим енергоблоком, і вижив. Загалом від Полтавської області на Чорнобильську АЕС було відправлено близько 30 тисяч осіб. Не всі повернулися, не всі живі нині. Та ця книга для майбутнього покоління, яке так мало знає про цю складну сторінку історії України”, – говорить співавтор видання, ліквідатор Сергій Козлов.

Фотовиставку можна переглянути до 12 грудня.

Марія Бойко

Фото – Назар Майструк

Система Orphus