Ви тут:
Суспільство Україна 

У новому році нардепи зможуть голосувати дистанційно, – Стефанчук

У новому році нардепи зможуть голосувати дистанційно, – Стефанчук 

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук підтримує ідею запровадження дистанційного голосування народних депутатів України.

За його словами, відповідний законопроєкт може бути внесений до Парламенту України після нового року. Про це Руслан Стефанчук зазначив в ефірі програми “Подробиці тижня” на “Інтері”, повідомили на сайті Верховної Ради.

“Зараз продовжуємо роботу над цим законопроєктом щодо запровадження дистанційного голосування. Я думаю, що він буде одним із перших, який буде внесений після нового року”, — зазначив Руслан Стефанчук.

Читайте також: Закони англійською мовою, мобільний додаток та оновлення сайту: Стефанчук розповів про новації ВР з нового року

Голова Парламенту України нагадав, що два роки тому він уже висував ідею про впровадження онлайн-голосування. Нині, на його думку, є низка викликів, які спрогнозувати неможливо.

“Сьогодні всі парламенти Європи мають міксовану систему голосування. І насамперед це пов’язано з тим, що в разі небезпеки (пандемії, агресії Російської Федерації) потрібно забезпечити діяльність Парламенту”, — зазначив Руслан Стефанчук.

Він додав, що Верховна Рада є єдиним законодавчим органом і не існує варіанту, щоб у разі непередбачуваних обставин зібратися й ухвалити важливе для держави рішення. Саме тому Руслан Стефанчук вважає, що такий важливий запобіжник, як дистанційне голосування, повинен існувати у Верховній Раді України.

Система Orphus