Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

У Нехворощі провели перший форум добросусідства громад і територій

У Нехворощі провели перший форум добросусідства громад і територій

10 грудня у Нехворощі провели перший форум добросусідства громад і територій, який зібрав представників восьми громад області.

Джерело: Нехворощанська сільська рада

Заступник директор Департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко розповів про “Дорожня карта реформ: трансформація медичної системи у громадах”.

 

Учасники форуму звернули увагу на необхідності запровадження так званого “сільського коефіцієнту”, бо лікар, який працює у великому місті і його сільський колега не можуть бути в однакових умовах, а реформатори цього не враховують. З такою позицією цілком погодився народний депутат України Костянтин Касай і запропонував головам громад підготувати колективного листа, “який ми обговоримо у Верховній Раді з колегами і вийдемо із відповідною законодавчою ініціативою”.

Експерт з бюджетних питань Асоціації міст України Костянтин Качаненко розповів про “Державну допомогу від громад: кому можна надавати та як перевірити допустимість”.

Заступник голови Скороходівської громади Юрій Петренко поділився з присутніми досвідом використання хмарних технологій у закладах освіти Скороходівської ТГ, а керівниця БО «Smart Foundation» Наталія Баришпольська розповіла, як звичайну сільську бібліотеку можна перетворити на сучасний смарт-простір, навіть показала короткий відеоролик про Козельщинську бібліотеку.

Учасники форуму оглянули соціальну інфраструктуру Нехворощі. Спочатку завітали до опорного закладу «Нехворощанський ЗЗСО І-ІІІ ст.», де їх зустріла директорка Тетяна Грицай, а голова громади Віктор Дубович розповів про реконструкцію харчоблоку, спрямовану на впровадження здорового харчування учнів, що відповідає сучасним вимогам і нормам. Доки діти через карантин школу не відвідують, дорослі використовують цей час для монтажу системи вентиляції.

Далі гості побували у майбутньому Центрі надання медичних послуг, де вже вийшли на фінішну пряму оздоблювальні роботи і починається завезення меблів.

«Я приємно вражена тим, що Нехвороща так стрімко розвивається, що Віктор Олександрович має згуртовану команду однодумців і, чесно кажучи, по доброму заздрю йому, що у вас є співпраця з народним депутатом. Справді, таке побачиш не скрізь», – сказала Чернеччинської громади Наталія Сільман.

 

Система Orphus