Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Миргородському музеї Давида Гурамішвілі відкрили виставку “Арт-підсумки”

У Миргородському музеї Давида Гурамішвілі відкрили виставку “Арт-підсумки”

Напередодні дня Святого Миколая подарунком під ялинку для миргородців та гостей міста стала виставка нових надходжень “Арт-підсумки” у Миргородському літературно-меморіальному музеї Давида Гурамішвілі.

Експозицію виставки склали подарунки, які надійшли до фондів музею протягом 10 років  (2012-2021) від митців – художників, майстрів декоративно-вжиткового мистецтва, літераторів, краєзнавців, від грузинських гостей музею, а також від людей, небайдужих до збереження історії.

Оскільки подарунків надійшло близько двох сотень, у виставковій експозиції представлена лише їх частина – 135 предметів, серед яких українські та грузинські  вжиткові речі 19 – поч. 20 ст., картини в різних техніках, давня і сучасна вишивка, книги літераторів та краєзнавців Полтавщини, грузинські друковані видання, фотоальбоми, компакт-диски із записами грузинських пісень. Частина подарованих предметів знайшла своє місце у постійній експозиції музею.

Також фонди музею поповнили дві великі колекції: 20 робіт грузинського фотохудожника Шалви Лондарідзе із серії “Люблю Тбілісі”, подаровані автором, та колекція картин миргородського художника Олександра Черкаса (16 робіт), передана до музею дружиною митця Вірою Яківною.

Найщедрішими дарувальниками виявилися художниця Катерина Коростельова, яка подарувала музею 4 картини;  художник та майстер декоративно-вжиткового мистецтва Анатолій Полив’яний, який передав музею картину, набір різьблених ложок власного виробництва та цікаву старовинну побутову річ – праник поч. 20 ст.; краєзнавець Людмила Розсоха, яка подарувала кілька власних краєзнавчих видань та цілу колекцію грузинської літератури з власної бібліотеки, а також працівник музею Тетяна Гнатченко, яка передала до фондів родинну колекцію гончарних виробів хомутецького майстра Федора Гнатченка.

Також до виставкової експозиції увійшли картини двох чудових художників, яких, на жаль, вже немає з нами – Анатолія Дмитровича Денисова та члена НСХУ Сергія Петровича Шаматріна. Світла їм пам’ять. Подаровані ними роботи назавжди залишаться, як пам’ять, у фондовій колекції музею.

Значну частину виставкової експозиції склали книги миргородських літераторів – членів літературного об’єднання “ДієСлово” та вишиті картини сучасних миргородських вишивальниць – членів гуртка “Чарівниця”.

На відкриття виставки дехто із дарувальників завітав з новими подарунками: Людмила Олександрівна Розсоха подарувала вишитий рушник та фіранку  19 ст., а керівник гуртка вишивальниць “Чарівниця” Валентина Олексіівна Коваленко – дитячу керсетку поч. 20 ст. Творчі подарунки присутнім піднесли поет та художник Сергій Кузнєцов, який прочитав власний вірш – присвяту музею та поетеса та музикант, голова молодіжного літературного об’єднання “Білий кінь” Людмила Шумейко, яка виконала на фортепіано музичний твір українського композитора Юрія Щуровського.

 

Цікаві історії, пов’язані зі своїми подарунками музею, розповіли голова літературного об’єднання “ДієСлово” Людмила Маркова, художники Андрій Ярошенко і Анатолій Полив’яний та представник миргородської грузинської громади Давид Хінчагашвілі.

З теплими словами вдячності звернулася до дарувальників ведуча заходу – директор музею Наталія Шаповалова, яка підвела музейні арт-підсумки десятиліття та року, що минає. 

 

 

Марія Бойко

Фото – Миргородський музей Давида Гурамішвілі 

Система Orphus