Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Миргороді облаштовують етнографічний музей “Козацький стан”

У Миргороді облаштовують етнографічний музей “Козацький стан”

У Миргороді продовжують облаштовувати етнографічний комплекс під відкритим небом “Козацький стан” окремими будівлями та елементами побуту, притаманними козацькій добі.

Як повідомили у міській раді, роботи виконують у межах реалізації громадського проєкту “Етнографічний комплекс-музей під відкритим небом козацького побуту “Козацький стан”.

За змонтованою дерев’яною огорожею  вже облаштовано козацьку світлицю, каплицю, оглядову вежу, збудовано курені  та встановлено 4 редути з дерев’яним покриттям, 4 гармати, а також 3 флагштоки. Планується встановити ще дві муляжні гармати з редутами, колодязь з журавлем та козацьку комору. Роботи по облаштуванню виставки ще повністю не завершені і будуть продовжені. Із запланованого нині  виконано 75% робіт.

Цей об’єкт знаходиться у центрі міста і має на меті відтворення  козацького стану з відповідною атрибутикою. Члени громадської організації РКТ “Миргородський полк Українського козацтва” та їхні помічники-волонтери виконують визначені роботи та створюють етнографічну садибу. 

За словами автора цієї ідеї Миколи Коваленка, даний проєкт є переможцем громадського бюджету. Незважаючи на те, що «Козацький стан» повністю не завершений, цього року під час «Ковальського фестивалю» (19 серпня 2021 року) локацію «Козацького стану» відвідали тисячі мешканців Миргорода та гостей міста. Цьогоріч також було проведено з’їзд геральдистів України та Всеукраїнську конференцію директорів станцій туристів. Учні спеціалізованої середньої кілька разів школи №5 м. Миргорода проводили фольклорно-етнографічні заходи.  Завершений проєкт стане ще одним туристичним магнітом міста-курорту.

Система Orphus