Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Котелевській громаді відкрили меморіальну дошку полеглому захисникові

У Котелевській громаді відкрили меморіальну дошку полеглому захисникові

У Деревках Котелевської громади відкрили меморіальну дошку Іванові Смоляру, який загинув на сході України.

Дошку відкрила дружина полеглого Героя Яна Смоляр, освячення провів настоятель Свято-Казанського храму Василь Охмак, повідомили на фейсбук-сторінці Котелевської селищної ради.

Розмістити дошку вирішили в центрі села, на фасаді адмінбудівлі місцевого СТОВ “Промінь” та старостату.

Іван Смоляр народився на Волині, довгий час працював на шахтах Донбасу, пройшов шлях від робітника до начальника дільниці, але вперше побачивши Деревки, прикипів серцем до цього села. У 2010 році вийшов на пенсію, він переїхав на Котелевщину з дружиною Яною та сином Олексієм. Під час строкової служби в радянській армії, Іван Дмитрович брав участь у війні в Афганістані – у складі 345-го штурмового десантного полку, тому коли почалася війна на Сході без вагань вирішив захищати Батьківщину. Його в рамках мобілізації не призвали, бо мав інвалідність, якої зазнав ще в шахті. Влітку 2014 року прийшов у батальйон “Айдар” молодшим сержантом, командиром 8-го відділення 2-ї штурмової “афганської” роти 24-го окремого штурмового батальйону ЗСУ “Айдар”. З 6 вересня 2014-го “Дядя Ваня”, як називали його побратими, перебував на лінії фронту. 4 липня 2015 підірвався на міні біля 29-го блокпосту на трасі “Бахмутка” поблизу села Донецький. Він загинув разом зі своїми трьома побратимами, коли надавав допомогу пораненому солдату.

Читайте також: У Кобеляцькій громаді відкрили меморіальну дошку військовому, який загинув на сході України

Іван Смоляр нагороджений орденом “За мужність” III ступеня (посмертно), нагрудним знаком “Ветеран війни”, нагрудним знаком “Воїну-інтернаціоналісту” та медалями.

Фото: Котелевська селищна рада

Система Orphus