Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

У Черкасах експонують раритетні рукописи письменника родом з Полтавщини

У Черкасах експонують раритетні рукописи письменника родом з Полтавщини

У Черкаському обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку рукописів письменника Василя Симоненка.

На виставці “З родинного архіву. Неопубліковане” представили близько 50 рукописних раритетів: вірші, щоденники, нотатки, пише Читомо.

“Експонати, що вперше доступні для огляду, становлять значний літературознавчий та бібліографічний інтерес, репрезентують творчий пошук митця та епоху. Рукописи поета охоплюють різні періоди його життя і творчості: навчання у Києві, роботи в Черкасах, характеризують тематично-змістові пріоритети автора у хронологічному вимірі. Виставку присвятили до пам’ятних днів: цього місяця день смерті поета, 8 січня відзначатимуть його день народження. Матеріали надала родина Василя Симоненка. Щоденник поета з фондів музею ніде не друкували”, – наголосили музейники.

Василь Симоненко народився 8 січня 1935 року у селі Біївці на Лубенщині Полтавської області. Зараз у будинку, де народився майбутній письменник, розташований сільський музей Симоненка. 

Навчався на факультеті журналістики Київського університету. Під час навчання став членом літературної студії. Працював у газетах “Черкаська правда” і “Молодь Черкащини” (очолював відділ пропаганди), пізніше кореспондентом “Робітничої Газети” в Черкаській області. У 1962 році разом з Аллою Горською та Лесем Танюком виявив масових поховань розстріляних органами НКВС на Лук’янівському та Васильківському цвинтарях у Києві, а також у Биківні.

Влітку 1962 року поета жорстоко побили працівники міліції залізничної станції “Імені Тараса Шевченка” (Сміла). На думку друзів поета, це побиття було не випадковим. Відтоді й почало погіршуватися здоров’я поета. Помер у ніч на 14 грудня 1963 року у Черкасах.

Нагадаємо, у Харкові створили мурал до 300-річчя філософа-мандрівника з Полтавщини Григорія Сковороди.

 

Система Orphus