Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Цьогоріч на Полтавщині розкрили понад 300 шахрайств, – поліція

Цьогоріч на Полтавщині розкрили понад 300 шахрайств, – поліція

На Полтавщині з початку 2021 року поліція розкрила понад 300 шахрайств, встановила та повідомила про підозри 145 правопорушникам.

Загалом у цього року до поліції області надійшло понад 1100 звернень від громадян про випадки шахрайства, повідомили у поліції Полтавщини.

Серед найпоширеніших:

– Телефонні шахрайства (псевдобанкіри телефонують громадянам і під різними приводами виманюють особисті та персональні дані, а також дані банківських карток начебто для їх захисту. Після отримання необхідної інформації злочинці знімають кошти).

– Інтернет-шахрайства (під час купівлі-продажу товарів псевдопродавець пропонує занижену вартість товару, вигідні акції, просить у вас здійснити повну або часткову передоплату за товар, а коли гроші перераховані – зникає).

– Побутові шахрайства (*під приводом термінового дзвінка незнайомці просять скористатися мобільним телефоном у громадян, після чого зникають; *під приводом продажу вікон за зниженими цінами зловмисники отримують передплату і зникають; *знайомі просять гроші в борг і не повертають тощо).

– Псевдо-працівники (*аферисти представляються соцпрацівниками, які пропонують обміняти старі купюри грошей на нові, мотивуючи тим, що старі банкноти будуть не дійсними. Таким чином люди віддають шахраям свої заощадження, а натомість отримують звичайні папірці або сувенірні банкноти. *зловмисники представляються працівниками комунальних служб і, під приводом надання допомоги або перевірки лічильників, проникають до помешкання громадян. Поки господар на щось відволікається, аферисти нишпорять в оселі та забирають цінні речі.

Аби не потрапити до пастки шахраїв, поліція радить дотримуватися наступних правил:

– При телефонному шахрайстві: негайно припиніть розмову, зателефонуйте на контактний номер вашого банку та з’ясуйте чи дійсно відбувалася атака на вашу картку та чи потрібно її перевипустити. Залиште заявку оператору, що з вашим картковим рахунком намагалися вчинити шахрайські дії та заблокуйте картку.

– При Інтернет-шахрайстві: поцікавтеся характеристиками продавця та товару, не розголошуйте відомості вашого карткового рахунку (повідомлення 16-значного номеру Вашої картки буде достатньо для проведення платежу); під час купівлі товару користуйтеся послугою «накладений платіж».

Перевіряйте фальшиві вебсайти на сервісі Департаменту кіберполіції Національної поліції України STOP FRAUD (https://cyberpolice.gov.ua/stopfraud/ ) або у Чорному переліку сайтів-шахраїв (https://www.ema.com.ua/citizens/blacklist/).

– Якщо до вас завітали псевдопрацівники, ворожки або цілителі: не впускайте чужинців до оселі, повідомте сусідів або рідних про небезпечний візит незнайомців, або негайно зателефонуйте до поліції на номер «102». Пам’ятайте, що повірку та ремонт лічильників газу, води, електроенергії й тепла забезпечують тільки підприємства, що надають комунальні послуги. Контролери зобов’язані завчасно попередити про заплановані роботи та пред’явити документи.

– Якщо до вас зателефонували псевдолікарі чи псевдоправоохоронці щодо ваших рідних, які «потрапили в біду»: не панікуйте, запитайте посаду особи, яка вам телефонує та до якої саме лікарні чи відділення поліції доставлено вашого родича. В жодному разі не повідомляйте інформацію про себе та своїх близьких. Терміново завершіть розмову і зателефонуйте тому родичеві, з приводу якого вам телефонують.

– При віддаленій заміні сім-карти: власникам телефонів потрібно увімкнути в «Особистому кабінеті» мобільного оператора послугу заборони на дистанційну заміну сім-карти, також слід прив’язати сім-карту до вашого паспорта та активувати функцію додаткового підтвердження на всі платіжні операції, які ви здійснюєте в мережі.

Система Orphus Поделиться на fb