Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Створюємо ліси разом”: на Полтавщині восени висадили майже 2 млн дерев

“Створюємо ліси разом”: на Полтавщині восени висадили майже 2 млн дерев

З 1 жовтня по 30 листопада тривала акція “Створюємо ліси разом”, яка реалізується у рамках програми Президента “Зелена країна”. Згідно з програмою, за три роки в Україні мають висадити 1 млрд дерев та заліснити площу в 1 млн га.

За словами начальника Полтавського управління лісового та мисливського господарства Івана Гришка, протягом осінньої кампанії на Полтавщині державні лісогосподарські підприємства провели ряд заходів із садіння нових лісів та озеленення територій.

“У Полтавській області за цей період висадили близько 1,8 млн дерев, що втричі більше ніж планувалося. З них близько 1,6 млн дерев висадили державні лісогосподарські підприємства. Саджали переважно хвойні породи: сосна звичайна, дуб звичайний, береза, липа і дуб червоний”.

Найбільше нових дерев висадили в Миргородському та Полтавському районах. Загалом, на територіях громад висадили понад 7 тис. дерев та озеленили території освітніх закладів, посадивши майже 1 тис саджанців.

Іван Гришко відзначив активну участь в акції органів місцевого самоврядування, обласної та районної влади, громадськості та молоді. На Полтавщині до заходів акції “Створюємо ліси разом” приєдналися 7800 учасників.

“У рамках програми ми збільшили вихід саджанців на базисних лісорозсадниках. Враховуючи те, що саджанці вирощуються в лісогосподарських підприємствах, ми використовуємо їх як безкоштовний посадковий матеріал. Для громад, які приймають участь, саджанці реалізуємо по мінімальній вартості. Один саджанець коштує близько 50-80 копійок в залежності чи однорічна, чи дворічна сосна”, – зазначив Іван Гришко.

У рамках акції відбувся захід “Jimny day” у лісах поблизу Гаряча та в Миргородській громаді, який провела компаніяі “Сузукі”. Під час виставки та тест-драйву автомобілів садили ліси разом з громадськістю та лісівниками.  У Кременчуці висадили парк та провели озеленення територій міста. Також провели загальнонаціональну толоку “Мільйон дерев за добу”, під час якої висадили понад 50 тис. дерев.

У рамках заходів Полтавське обласне управління лісового та мисливського господарства провели конкурс дитячого малюнку “Створюємо ліси разом” та онлайн-фотоконкурс “Посади дерево-зроби фото-отримай подарунок”.

Нині триває підготовка до весняної висадки дерев на 2022 рік.

“Ми заклали в розсадниках площі, які збільшують вихід посад матеріалу, як мінімум удвічі. Тому на наступний рік, я впевнений, нам вистачить власного посадкового матеріалу, для того, щоб заліснити і ті площі, які передбачили для лісогосподарських підприємств, і ті площі, які виділять інші користувачі незалежно від форми власності”, – розповів Іван Гришко.

Результати озеленення країни можна подивитися на сайті Зелена країна. На інтерактивній карті деталізовані всі місця висадки по областях, а також на фото зображені всі, хто взяв участь у реалізації програми.

Система Orphus Поделиться на fb