Ви тут:
Суспільство Україна 

США запровадили санкції проти Портнова

США запровадили санкції проти Портнова

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти експершого заступника глави Адміністрації президента Януковича Андрія Портнова

Про це, як пише ЕспресоTV, повідомляє Офісу контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США.

До санкційного списку внесли Портнова і його фонд.

Санкції запровадили у рамках американського глобального “акту Магнітського”.

Це закон США та низки інших країн, що містить перелік чиновників, причетних до шахрайств, переслідувань та порушень прав людини.  Акт передбачає відмову у візах, а також фінансові санкції.

“Портнов через хабарництво розвивав широкі зв’язки з судовим і правоохоронним апаратом України. Він був достовірно звинувачений у використанні свого впливу для купівлі рішень в судах України та підриву реформ. У 2019 році Портнов прагнув помістити лояльних чиновників на вищі судові посади та купувати судові рішення. Він у змові з високопоставленим українським урядовцем спробував впливати на Конституційний Суд України. Крім того, Портнов був причетний до спроби вплинути на Генпрокуратуру України”, – йдеться у поясненях до санкцій.

Портнов визначений як особа, що прямо чи опосередковано брала участь у корупції.

Портнов обіймав посаду радника першого заступника голови Адміністрації президента Віктора Януковича у 2011–2014 роках. У 2014 році Портнов виїхав з України. А 19 травня 2019 року повернувся в Україну.

Система Orphus