Ви тут:
Суспільство Україна 

Справа Приватбанку: суд скасував рішення на користь Коломойського

Справа Приватбанку: суд скасував рішення на користь Коломойського

Шостий апеляційний адміністративний суд 13 грудня 2021 року скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 квітня 2019 року у справі № 826/13813/17, яким було задоволено позов кіпрської компанії Triantal Investments Ltd. та скасовано рішення Національного банку від 13 грудня 2016 року № 105 про  визначення пов’язаних з ПриватБанком осіб. Водночас суд закрив провадження в цій справі.

Джерело: пресслужба НБУ

Нагадаємо, компанія Triantal Investments Ltd, підконтрольна колишньому акціонеру ПриватБанку Ігорю Коломойському, до націоналізації була власником 16,7362% акцій банку.

 

“Національний банк вітає законне та обґрунтоване рішення суду апеляційної інстанції. Судом скасовано рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 квітня 2019 року, а провадження у справі закрито, оскільки відповідно до позиції Великої Палати Верховного Суду у справі № 826/20221/16 рішення Національного банку про визначення осіб пов’язаними не може бути оскаржене в суді жодної юрисдикції”, – зазначив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

 

Нагадаємо, що відповідно до статті 52 Закону України “Про банки і банківську діяльність” Національний банк України при здійсненні банківського нагляду має право визначати пов’язаних з банком осіб. Таке право Національний банк реалізував, зокрема, 13 грудня 2016 року, коли затвердив рішення № 105, яким визначено перелік пов’язаних з ПриватБанком осіб.

 

Система Orphus