Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Сьогодні в Україні відзначається День місцевого самоврядування

Сьогодні в Україні відзначається День місцевого самоврядування

7 грудня в Україні відзначається День місцевого самоврядування, встановлений указом Президента від 25 листопада 2000 року, щорічно цього дня «…враховуючи велике значення місцевого самоврядування для розвитку народовладдя, демократизації суспільних відносин та зміцнення української державності…».

День місцевого самоврядування – це свято української громади. У Словнику української мови Грінченка громаду визначено як “товариство рівноправних осіб, суспільство”. Саме громадський, а не державний устрій був невіддільною рисою українського народу, пише ukrinform.ua.

Михайло Грушевський ще у 1892 році говорив щодоролі громади та держави в історії: “…не збавляючи ціни держави як культурної і поступової форми, одначе тільки тоді можемо встоювати за неї, коли вона дає змогу духовно-моральному, економічному і політичному розвитку громади”.

15 жовтня 1985 року Радою Європи був схвалений міжнародний документ – «Європейську хартію місцевого самоврядування». Цей документ зіграв і продовжує грати виключно важливу роль у становленні і розвитку класичної моделі місцевого самоврядування як в старих, так і нових європейських демократіях. 15 липня 1997 року Верховна Рада України ратифікувала Хартію, яка таким чином стала частиною національного законодавства.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький привітав з Днем місцевого самоврядування.

“Шановні працівники, ветерани органів місцевого самоврядування та депутати місцевих рад Полтавщини!

Щиро вітаю вас з професійним святом – Днем місцевого самоврядування! Місцеве самоврядування як невід’ємна частина державного устрою України відіграє важливу роль у нашому житті, консолідує суспільство, наближає до європейських стандартів народовладдя.

Реформа децентралізації дала поштовх розвитку територіальних громад Полтавщини – органи місцевого самоврядування наділено достатніми повноваженнями та ресурсами, сформовано новий адміністративно-територіальний устрій області.

Шановні колеги, ваш професіоналізм, відповідальність, готовність працювати на результат є запорукою успішного впровадження реформи, ефективного соціально-економічного розвитку області та територіальних громад,  поліпшення добробуту населення, злагоди у суспільстві.

Вдячний всім, хто своєю наполегливою працею утверджує місцеве самоврядування, відстоює інтереси виборців. Бажаю міцного здоров’я, миру, наполегливості в реалізації планів і задумів! Зі святом!”, – йдеться у привітанні Олександра Біленького.

Привітав керівників, працівників органів місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад й голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

“Шановні керівники й працівники органів місцевого самоврядування, депутати місцевих рад Полтавщини! Щиро вітаю з Днем місцевого самоврядування!

Сьогодні місцеве самоврядування є вагомою складовою народовладдя, дієвим інструментом вирішення як місцевих, так і загальнодержавних завдань. Це велика відповідальність, пов’язана з реалізацією повноважень органів публічної влади на місцях.

З нагоди свята висловлюю вам вдячність за активну громадянську позицію, компетентність, високий професіоналізм та наполегливість у забезпеченні розвитку громад.

Упевнений, що спільними зусиллями ми зробимо все для того, аби Полтавщина була територією активного зростання та процвітання, успішним прикладом реформи децентралізації.

Зичу всім, хто працює на благо громад, міцного здоров’я, нових здобутків у надзвичайно важливій і відповідальній суспільній справі, непохитної віри у щасливе майбутнє Полтавщини та України! Нехай розуміння і підтримка земляків завжди надають вам впевненості у подоланні перешкод і досягненні бажаних результатів навіть у найскладніших ситуаціях!”, – йдеться у привітанні Олега Синєгубова.

Система Orphus