Ви тут:
Суспільство Україна 

Сьогодні християни західного обряду відзначають Різдво Христове

Сьогодні християни західного обряду відзначають Різдво Христове

Католицьке Різдво Христове відзначається щорічно 25 грудня і є вихідним днем.

Джерело: Уніан

Різниця між католицьким та православним Різдвом в першу чергу в тому, що дата двох свят не збігається. Православні відзначають народження Христа 6-7 січня, а католики – 24-25 грудня. Все тому, що літочислення у віруючих західного і східного обряду різне.

Є різниця і в сприйнятті – для католиків Різдво – найважливіше свято в році, а для православних – Великдень. Піст, який передує святу, у православних суворіше, ніж у католиків. Проте, і ті, і інші віруючі дотримуються правил Адвенту – місяця, коли потрібно підготувати до торжества і душу, і тіло.

Достовірно невідомо, чому віруючі відзначають Різдво саме 25 грудня. Існує легенда, ніби обчислення пішло від 25 березня – дати зачаття Господа.

Згідно з традицією, 24 грудня, коли на небі зійде перша зірка, вся сім’я збирається за святковим столом. Страви дозволяються тільки пісні – риба, фрукти, горіхи, каші. Усього їх повинно бути 12 – за кількістю апостолів. Перед тим, як вживати їжу, кожен член сім’ї повинен прочитати уривок з Євангеліє і помолитися Господу.

Наприкінці всі учасники дійства ламають різдвяний хліб, передають один одному і загадують бажання – за аналогією з Христом, який ділився їжею з учнями. 25 грудня вже можна подавати на стіл індичку і м’ясо – Різдвяний піст католики перестають виконувати за день до свята.

Система Orphus