Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Що варто пам’ятати при купівлі піротехніки на свята: поради полтавських рятувальників

Що варто пам’ятати при купівлі піротехніки на свята: поради полтавських рятувальників

У торгівельну мережу для реалізації можливе надходження піротехнічних виробів, які не відповідають вимогам безпеки, насамперед, петард (шутих) та феєрверків типу фонтан (тортові свічки).

Значна кількість закордонної продукції немає відповідних документів, які б дозволяли їх законну реалізацію в Україні. Ціна та безпека піротехнічних виробів  речі взаємопов’язані. При купівлі різного роду розважальної піротехніки варто надавати перевагу відомим виробникам, що вже давно зарекомендували себе на українському ринку, повідомили у ГУ ДСНС України у Полтавській області.

На низькому рівні знаходиться свідомість громадян щодо запобігання виникнення нещасних випадків та травмування людей під час використання піротехнічної продукції, про що свідчить сумна статистика. Так, протягом поточного року в Полтавській області зареєстровано 2 нещасних випадки заподіяння шкоди здоров’ю. Внаслідок користування піротехнічним виробом невстановленої марки 20-річним мешканцем села Жуки Кременчуцького району відбувся її розрив, в результаті ампутація дистальної фаланги пальця правої руки.

Другий випадок трапився у Кременчуці також внаслідок використання піротехнічного виробу (схожий зі слів потерпілого на шутиху знайдену на території парку у районі заводу КрАЗ) відбувся її розрив, в результаті рвана рана другого пальця правої кисті, множинні  дрібні ссадини, поверхневі рани кінцівок та тулуба.

Піротехнічні вироби заборонено продавати або передавати особам,  які не досягли такого віку :

12 років – класу 1;

16 років – класу 2;

18 років – класу 3;

сценічні піротехнічні вироби класу Т1 та піротехнічні вироби класу Р1- 18 років.

В розповсюджувачів вищевказаної продукції повинні бути в наявності: товарно-супровідна документаціясертифікат перевірки типудекларація про відповідністьінструкція щодо використання тощо.

У разі виявлення на ринку піротехнічної продукції, що становить серйозний ризик або яка завдала шкоди суспільним інтересам чи має недоліки, що можуть завдати такої шкоди, і відсутня інформація, за якою виробника такої продукції може бути ідентифіковано, але міститься інформація, за якою може бути встановлено розповсюджувача, у якого було придбано (виявлено) таку продукцію, потрібно звертатись до Головного управління ДСНС України у Полтавській області.

“Якщо ви все ж таки придбали петарди (шутихи), ракети чи феєрверки або вирішили побути в місцях їх масового застосування, суворо дотримуйтесь основних правил безпеки. Тоді ви зможете уникнути травм та інших неприємних наслідків, зберегти власне здоров’я й життя, водночас не наражаючи на небезпеку оточуючих”, – йдеться у повідомленні.

Слід пам’ятати :

-Перед використанням уважно ознайомитися з інструкцією і суворо дотримуйтесь вказівок;

-При використанні піротехнічних виробів не можна перебувати в нетверезому стані і палити;

-Пильно стежте за дітьми та не дозволяйте їм гратися з піротехнікою;

-Не рекомендується носити піротехніку в кишенях та приводити її в дію (підпалювати), тримаючи в руках;

-Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залити її водою на дві години і лише після цього викиньте разом зі звичайним сміттям;

-Не можна запускати феєрверки з балкона або вікна.

Правила безпеки при запалюванні бенгальських вогнів

Утримуйте бенгальську свічку за вільну від піротехнічного складу поверхню на віддалі витягнутої руки, під кутом 45 градусів, або зафіксуйте її в землі чи щільному снігу, надавши свічці вертикальний напрямок!

 Підпаліть верхній кінчик бенгальської свічки, не нахиляючись над нею!

 Заборонено направляти бенгальську свічку на людей!

Піротехніка за задумом була створена, щоб дарувати людям  задоволення. Феєрверки, салюти та інші піротехнічні вироби використовуються у нас здавна, щоб створити відчуття свята. А в невмілих і безвідповідальних руках навіть найбезпечніша річ може стати смертельно небезпечною.

“ПАМ’ЯТАЙТЕ! Більшість нещасних випадків при використанні піротехнічних виробів відбувається через людську безвідповідальність і необізнаність. Бережіть себе, здоров’я і життя своїх близьких і людей, що Вас оточують! Тож, зробіть усе, що залежить від вас, тим самим не допустивши ймовірного лиха! У разі потреби телефонуйте на екстрений номер Служби порятунку – 101″, – йдеться у повідомленні.

 

 

 

 

ФОТО: ілюстративне

Система Orphus