Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Що робити при нападі астми вдома: поради

Що робити при нападі астми вдома: поради

Бронхіальна астма — це хронічне захворювання бронхів, яке може бути вкрай небезпечним для людини. Під час нападу астми дихальні шляхи звужуються, їх стінки потовщуються та виділяють багато слизу. В результаті людина задихається, хрипить і кашляє. Ці симптоми можуть бути періодичними або постійними.

У Національній службі здоров’я розповіли, що робити, якщо у вас почався напад астми.

– Це може бути складно, але всіма силами намагайтеся зберігати спокій, бо паніка зробить тільки гірше.
– Скористайтеся своїм інгалятором із препаратом, який розширює бронхи.
– Стійте або сидіть прямо — таке положення допомагає збільшити потік повітря.
– Кілька разів виміряйте потік повітря з легень пікфлоуметром, це дасть зрозуміти, чи розширюються ваші дихальні шляхи і чи стає вам краще.
– Якщо дихання не покращується впродовж кількох хвилин після інгаляції або виникає сонливість — телефонуйте 103. У жодному разі не їдьте до лікарні самі. Поки “швидка” в дорозі, продовжуйте користуватися інгалятором.

“Зазвичай інгалятора достатньо, щоб контролювати напади. Якщо ж вас турбують сильна задишка і хрипи, особливо вночі та вранці, для дихання доводиться напружувати грудні м’язи, важко говорити і симптоми не зникають після інгаляцій — зверніться до свого лікаря. Тригерами нападів астми часто є шерсть тварин, пил, цвіль, пилок, тютюновий дим, забруднене або холодне повітря, стрес, застуда тощо. Проте регулярний прийом ліків може значно зменшити вираженість симптомів”, – зазначили у НСЗУ.

Система Orphus Поделиться на fb