Ви тут:
Культура Прес-релізи Суспільство 

Щедрик: магія Різдва/Shchedryk: celebrating Christmas magic: 18 грудня стартує культурно-мистецька кампанія

“Щедрик: магія Різдва/Shchedryk: celebrating Christmas magic”: 18 грудня стартує культурно-мистецька кампанія

18 грудня о 18:00 у м. Києві на Михайлівській площі зі святкового концерту та 3D мапінгу розпочнеться проведення культурно-мистецької кампанії “Щедрик: магія Різдва/Shchedryk: celebrating Christmas magic”.

Про це повідомили у пресслужбі Держмистецтв.

Подія організована Міністерством культури та інформаційної політики України разом з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти та Міністерством закордонних справ України.

Неодмінним атрибутом Різдва в багатьох країнах світу є різдвяна пісня “Щедрик” створена видатним українським композитором Миколою Леонтовичем і відома на весь світ в інтерпретації “Carol of the Bells”.

У 2022 році виповнюється 100 років з моменту, коли «Щедрик» з шаленим успіхом виконали у Карнеґі Холі у Нью-Йорку. Після цього світове турне мелодії продовжилось у Мексиці, Бразилії, Аргентині, Уругваї, Кубі та Канаді.

Тож для того, щоб ще раз пригадати про цю популярну різдвяну мелодію запрошуємо всіх охочих долучитись до культурно-мистецьких подій, що пройдуть з 18 грудня 2021 року по 16 січня 2022 року та будуть присвячені “Щедрику”.

Так, рамках кампанії на вас чекають:

18 грудня — святковий концерт у м. Києві на Михайлівській площі, під час якого прозвучить як мелодія «Щедрика», так і інші українські різдвяні колядки та пісні у виконанні відомих українських співаків, знаних хорів та оркестрів. Початок о 18:00.

18-19 та 24-25 грудня — відеомапінг з історією Щедрика. В яскравій 2D та 3D анімації, на будівлі Дипломатичної академії України (Михайлівська площа), будуть представлені чотири історичні етапи Щедрика: язичницький період й і український контекст пісні, європейський, американський період та сучасність.

Триватиме (з періодичною повторюваністю):

18 грудня з 20:00 до 23:00;

19 грудня з 17:00 по 23:00;

24-25 грудня з 17:00 по 23:00.

12-16 січня 2022 року (12:00-19:00) — мультимедійна інсталяція в Довженко-Центрі, під час якої мовою сучасного мистецтва, через використання звуку, проєкцій, анімацій, кінетичних об`єктів, глядачам буде показана історія музичної композиції «Щедрик», точки її перетину з історією України та світовою культурою.

Вхід на всі події вільний з дотриманням чинних карантинних вимог.

Проєкт реалізується за підтримки Посольства США в Україні та Western NIS Enterprise Fund (WNISEF). Тіна Пересунько, авторка й кураторка проєкту «Світовий тріумф «Щедрика» — 100 років культурної дипломатії України», засновниця ГО «Інститут Леонтовича». Айдентика проєкту — Максим Шаповал, Projector — Creative & Tech Online Institute, курс Identity. Photinus studio — автори мультимедійної інсталяції та відеомапінгу (режисер — Олексій Сай). Партнер — Kyiv Academy of Media Arts, курс New Media. Технічний партнер мультимедійної інсталяції — компанія Epson.

Система Orphus