Ви тут:
Суспільство Україна 

СБУ запобігла нелегальному вивезенню з України партії одного з найдорожчих у світі металів

СБУ запобігла нелегальному вивезенню з України партії одного з найдорожчих у світі металів

Служба безпеки України блокувала незаконне переміщення через державний кордон України рідкісного металу осмію.

Джерело: Служба безпеки України

Співробітники спецслужби у Херсонській області встановили, що двоє громадян України намагалися незаконно переправити осмій до однієї із сусідніх країн.

“Правоохоронці викрили правопорушників під час проведення митного огляду в міжнародному пункті пропуску «Кучурган-Первомайськ». 10,05 грама рідкісного металу виявили у ручній поклажі одного із зловмисників. За попередньою оцінкою, вилучена речовина – осмій 187 – є одним з найдорожчих із цінних металів. Ринкова ціна становить до 200 тис. доларів США за один грам. Наразі вирішується питання щодо повідомлення правопорушникам про підозру за ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу України”, – йдеться у повідомленні.

СБУ ініціювала проведення експертизи для встановлення всіх обставин правопорушення.

Тривають слідчі дії.

Заходи із викриття протиправної діяльності проводили співробітники СБУ в Херсонській області у взаємодії зі співробітниками СБУ в Одеській області за процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури.

Довідка: Осмій – один з найдорожчих із дорогоцінних металів. Його вартість у 30 разів перевищує вартість золота і у 10 тис. разів – вартість срібла.

Система Orphus