Ви тут:
Суспільство Україна 

СБУ викрила масштабні схеми підробки Covid-сетифікатів та ПЛР-тестів у Вінниці та на Буковині

СБУ викрила масштабні схеми підробки Covid-сетифікатів та ПЛР-тестів у Вінниці та на Буковині

У Вінниці та на Буковині СБУ викрила зловмисників, які масово підробляли COVID-сертифікати та ПЛР-тести. Ділки “обслуговували” понад одну тисячу клієнтів щомісяця і мали мільйонні прибутки від своєї незаконної діяльності.

Як повідомили у СБУ, у Буковині схема полягала у “пакетній пропозиції”: ділки фальшували документи для виїзду за кордон. Серед них були сертифікати про вакцинацію від COVID-19 та негативні результати ПЛР-тестів.

За даними слідства, організували схему 11 мешканців Чернівецької області. Ділки мали 2 офіси в Чернівцях. Пропонували широкий спектр “послуг” як для громадян України, так і для іноземців.

“Громадянам України обіцяли виготовити паспорти громадян іноземних держав, у тому числі ID-карти та водійські посвідчення міжнародного зразка. А ще – бралися забезпечити документами, необхідними для працевлаштування за кордоном: викликами на роботу, довідками, виданими органами державної влади іноземних держав, підприємствами, установами, організаціями завіреними відповідними підписами та печатками”, – йдеться у повідомленні.

Для безперешкодного перетину кордону “виготовляли” довідки про негативні результатами ПЛР-тестів та міжнародні сертифікати про вакцинацію від COVID-19.

Зловмисники вводили в оману своїх “клієнтів”, переконуючи, що оформлятимуть справжні європейські документи. Натомість продавали їм підробки.

Тим часом на Вінниччині СБУ викрила приватного лікаря, який торгував сертифікатами про вакцинацію від COVID -19.

За даними слідства, приватний сімейний лікарів регіону, за домовленістю із пацієнтами, видавав сертифікат про начебто проведену вакцинацію від COVID-19 препаратом “Pfizer-BioNTech”. Вартість такої “послуги” зловмисник встановив від 1 до 1,5 тис. грн.

Наразі триває слідства для притягнення до відповідальності всіх причетних до схем осіб.

Фото СБУ.

Система Orphus