Ви тут:
Суспільство Україна 

СБУ ліквідувала схему вимагання коштів з українських експортерів до ЄС

СБУ ліквідувала схему вимагання коштів з українських експортерів до ЄС

СБУ знищила масштабну схему вимагання грошей з оптових експортерів вітчизняної продукції до країн Євросоюзу. Оборудку організував один з керівників регіональних митниць в Кіровоградській та Івано-Франківській областях.

Джерело: Служба безпеки України

Для реалізації протиправного механізму він створив міжрегіональну злочинну групу.

Зловмисники обклали «даниною» українських підприємців. За гроші вони обіцяли не створювати їм штучних перешкод під час митного оформлення товарів.

“Сума «поборів» становила до 10 тис. дол. з кожного бізнесмена за місяць. Серед потерпілих – представники агропідприємств та виробники вітчизняної продовольчої продукції. Встановлено, що до незаконної діяльності чиновник залучив свого помічника і декількох посередників для передачі неправомірної вигоди. У ході слідчо-оперативних дій правоохоронці затримали одного із зловмисників на одержанні чергової суми грошей від підприємців. Наразі вирішується питання щодо повідомлення організатору оборудки та іншим її учасникам про підозру у вчиненні злочину”, – йдеться у повідомленні.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин протиправної діяльності і притягнення до відповідальності винних осіб.

Система Orphus