Ви тут:
Суспільство Україна 

СБУ блокувала масштабний канал ввезення та збуту в Україні фальсифікованих препаратів для онкохворих

СБУ блокувала масштабний канал ввезення та збуту в Україні фальсифікованих препаратів для онкохворих

Співробітники СБУ заблокували протиправну діяльність групи осіб, які налагодили канал незаконного ввезення та продажу фейкових лікарських засобів в Україні.

Джерело: Служба безпеки України

За даними слідства, організували «бізнес» вихідці з Луганська. «Спеціалізувалися» на препаратах для онкохворих.

“Майже рік зловмисники незаконно завозили із-за кордону фальсифіковані препарати, маскуючи їх під продукцію відомих виробників, а також не зареєстровані та заборонені до продажу в Україні препарати виробництва РФ та Республіки Білорусь. На територію України «товар» доставляли міжнародними рейсовими автобусами та літаками, а для його зберігання орендували склад у столиці. Підроблені «ліки» збували хворим через онлайн-аптеки”, – йдеться у повідомленні.

У ході обшуків, проведених у складському приміщенні та за адресами фактичного мешкання учасників групи у Києві та Львові, вилучено:

  • велику кількість медичних препаратів, у тому числі фальсифікованих та не зареєстрованих лікарських засобів виробництва РФ та Республіки Білорусь загальною вартістю 1 млн грн;
  • готівкові кошти;
  • комп’ютерну техніку, мобільні телефони та сім-карти із доказами протиправної діяльності;
  • банківські картки, через які здійснювалися розрахунки з покупцями.

Наразі одному зі зловмисників оголошено про підозру за ст. 321-1 (фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів) Кримінального кодексу України та вирішується питання щодо обрання йому міри запобіжного заходу.

Система Orphus