Ви тут:
Суспільство Україна 

Росія стягує військову техніку та озброєння до кордонів України, — Міноборони

Росія стягує військову техніку та озброєння до кордонів України, — Міноборони

З метою підтримання напруги в регіоні Російська Федерація продовжує перекидати до кордону України військові підрозділи, бойову техніку та озброєння.

Про це під час брифінгу заявила заступниця міністра оборони України Олексія Резнікова Ганна Маляр.

Джерело: “Прямий

Вона наголосила, що Кремль продовжує вживати гібридних заходів для дестабілізації внутрішньополітичної ситуації в Україні. Зокрема, Росія регулярно демонструє військову силу та наміри її застосувати.

У відомстві підкреслили, що ситуація довкола українських кордонів залишається складною.

Вона пояснила, що Кремль здійснює передислокацію особового складу російських військ з районів проведення навчань. Втім, по завершенню навчань до місць постійної дислокації повертається лише особовий склад, а бойова та інша військова техніка залишається поблизу українського кордону.

“Такі дії мають тактичну мету – це тиск на владу України та тиск на владу інших держав задля примусу до діалогу з незручних питань, які вкрай важливі для РФ”, – переконують у Міністерстві оборони.

У відомстві зауважили, що стратегічна мета таких цілей – це відновлення повного контролю над Україною, а також зрив євроатлантичних прагнень нашої держави.

Крім того, у Міноборони додали, що Росія Федерація продовжує провокативні дії проти України. Так, станом на 13 грудня перекрито близько 70% акваторії Азовського моря.

“Подібні перекриття відбуваються систематично та перешкоджають вільному судноплавству в Азовському морі. Водночас Збройні Сили України готові до будь-якого сценарію”, – заявила Ганна Маляр.

Вона підкреслила, що чергові підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України цілодобово несуть бойове чергування в системі протиповітряної оборони України.

До того ж з  урахуванням військово-політичної ситуації, яка складається довкола державних кордонів України, на загрозливих напрямках вжито заходів щодо посилення повітряного прикриття даних об’єктів.

“Військово-політичне керівництво України вчасно забезпечується розвідувальною інформацією та оперативно приймає рішення. Розвідка України постійно обмінюється інформацією з розвідками країн-партнерів”, – підкреслила Маляр.

Система Orphus