Ви тут:
Суспільство Україна 

Рада планує заборонити пальмову олію у виробництві дитячого харчування

Рада планує заборонити пальмову олію у виробництві дитячого харчування

На засіданні комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики підтримали підготовлений до другого читання законопроєкт №5148 “Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми”.

Як повідомили в Мінагрополітики, метою є удосконалення законодавства у сфері дитячого харчування для підвищення якості харчових продуктів, зменшення захворюваності населення. Крім того, ухвалення законопроєкту гармонізує українське законодавство у сфері дитячого харчування із законодавством держав-членів Європейського Союзу.

“Прийняття проєкту № 5148 заборонить використання пальмової олії та інших рослинних трансжирів у традиційних молочних продуктах і в дитячому харчуванні, а це в свою чергу створить умови для забезпечення населення якісними та безпечними продуктами харчуванням. Припинення споживання трансжирів є ключовою умовою для збереження здоров’я наших дітей та нації загалом”, – зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Зокрема, пропонують:

– заборонити використання пальмової олії у традиційних молочних продуктах;

– заборонити використання гідрогенізованої пальмової олії та інших гідрогенізованих рослинних жирів (кунжут, льон, глютен) у дитячому харчуванні;

– заборонити використання гідрогенізованої пальмової олії у харчових продуктах (кондитерські вироби: шоколад, морозиво тощо);

– застосовувати штрафні санкції за порушення;

– встановити чітке та зрозуміле маркування харчової продукції, що містить пальмову олію.

Система Orphus