Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Профільна комісія Полтавської облради погодила договори про відступлення права вимоги комунальним підприємствам

Профільна комісія Полтавської облради погодила договори про відступлення права вимоги комунальним підприємствам

20 грудня під час засідання комісія Полтавської обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр, яка відбулася за участі голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, його заступників Олександра Лемешка та Олексія Чепурка, заступника голови Полтавської ОДА Євгена Грекова, розглянула проєкт рішення “Про погодження договорів про відступлення права вимоги комунальним підприємствам обласної ради”, який винесли на розгляд позачергової сесії 21 грудня.

“Погодження цих договорів потрібне, так як Полтавська обласна рада на одній з попередніх сесій не проголосувала за підняття тарифів на теплову енергію. Тобто, ми залишили всі тарифи для населення на рівні 2018 року. Зі свого боку, це частина Меморандуму, який ми не підписували, але політично – підтримали. Держава виконала свою сторону зобов’язань і надасть 926 млн грн для відшкодування різниці в тарифах”, – наголосив Олександр Біленький.

“15 грудня 2021 року прийнято постанову КМУ № 1340, якою затверджено Порядок та умови надання у 2021році субвенції з державного бюджету на погашення заборгованості в тарифах. Нині обсяг заборгованості з різниці в тарифах, підтверджений протоколами Територіальної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах, по «Полтаватеплоненерго» становить близько 137 млн грн, по «Полтававодоканалу» – понад 203 млн грн. Водночас «Полтаватеплоенерго» заборгувало за спожитий газ НАК «Нафтогаз України» близько 500 млн грн. З метою максимального використання субвенції з державного бюджету для покриття різниці в тарифах, ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» та КП ПОР «Полтававодоканал» звернулися до Полтавської обласної ради з проханням погодити укладання договорів про відступлення права вимоги і цим сприяти сталому функціонуванню підприємств”, – зазначив генеральний директор Полтавського обласного комунального підприємства теплового господарства “Полтаватеплоенерго” Олександр Олексенко.

Комісія підтримала цей проєкт рішення.

Розглянули та підтримали члени комісії проєкти рішень про укладення договорів з доступу до інфраструктури об’єктів електроенергетики для розміщення електричних мереж та/або іншого інженерного обладнання, про здійснення Державною службою геології та надр України державного нагляду (контролю) за геологічним вивченням надр (державний геологічний контроль) та раціональним і ефективним використанням надр на території Полтавської області за 2020 – 2021 роки, про план роботи постійної комісії обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр на 2022 рік та про укладання контракту з директором Полтавського обласного комунального виробничо-комерційного підприємства “Полтавапаливо”, який пройшов конкурсний відбір.

Депутати розглянули та взяли до відома звернення комунального підприємства Полтавської обласної ради “Полтававодоканал” щодо необхідності сприяння отримання спеціальних дозволів на користування надрами, звернення депутатів Кобеляцької міської ради щодо недопущення підвищення ціни на природний газ, звернення Гадяцької міської ради щодо недопущення підвищення тарифу на послуги розподілу природного газу для ПрАТ “Гадячгаз”, звернення голови Полтавського регіонального відділення Асоціації  міст України  та Миргородського міського голови щодо дій АТ “Полтаваобленерго”.

Система Orphus