Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Профільна комісія погодила продовження Програми “Екологічні ініціативи Полтавської області” до 2024 року

Профільна комісія погодила продовження Програми “Екологічні ініціативи Полтавської області” до 2024 року

22 грудня на постійній комісії Полтавської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування погодили продовження Програми “Екологічні ініціативи Полтавської області на 2022-2024 роки”.

У засіданні постійної комісії, під головуванням Євгена Корфа, взяли участь заступник голови Полтавської облради Олексій Чепурко, заступники голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко та Євген Греков, депутати та представники департаментів.

Програма “Екологічні ініціативи” у Полтавській області діє за трьома напрямками — організація інформаційно-промоційної кампанії у сфері поводження та управління з відходами, проведення конкурсу екологічних громадських ініціатив та система поводження з небезпечними побутовими відходами. Про це повідомила начальник відділу інвестиційної діяльності та проєктного менеджменту виконавчого апарату облради Олеся Дроботенко.

“За три роки було подано 365 проєктів. Близько 50 тисяч мешканців Полтавщини долучилися до голосування та подавали проєкти. За останній рік курсування Екобусу по області вдалося зібрати понад 21 тисячу люмінісцентних ламп, 1639 кг батарейок та 171 термометр. Далі їх відвезуть до Румунії, де утилізують. Нагадаю, громади сплачують лише 50 %. Щодо конкурсу “Екологічних ініціатив”, кожного року реалізовуємо близько 40-50 проєктів-переможців, які обирають шляхом голосування”, – розповіла Олеся Дроботенко.

Читайте також: У конкурсі “Екологічні ініціативи Полтавської області” за три роки перемогли 119 еко-проєктів

За її словами, Програму “Екологічних ініціатив” планують продовжувати за такими ж напрямками. Щороку на її фінансування необхідно виділяти 6 млн 950 тис грн. Зокрема, 6 млн грн на реалізацію проєктів-переможців “Екологічні ініціативи”, 500 тис. грн — для збирання, перевезення та утилізації небезпечних відходів, решта — на інформкампанію.

Депутати одноголосно погодили продовження Програми до 2024 року.

Крім того, на засіданні постійної комісії вирішили звернутися до місцевих органів самоврядування, які фінансують спеціальні адміністрації, щодо роз’яснення про подальші плани розвитку по збереженню природно-заповідного фонду та функціонуванню адміністрацій. Мова йде про ландшафтні парки та заказники. Таких в області близько десятка.

“Пропоную поставити на голосування. Ми вже розуміємо, що є проблемні питання по “Нижньоворсклянському” та “Гадяцькому” ландшафтних парках. Тобто проблеми є, їх потрібно вирішувати. До того ж, профільний департамент має підготувати доповідь про всі об’єкти природо-заповідного фонду, а їх в області близько 300”, – зазначив Євген Корф.

Також члени постійної комісії погодили проєкти рішень про внесення змін до Програми розвитку туризму і курортів у Полтавській області на 2022-2025 роки та до Програми фінансування комунальних установ природо-заповідного фонду Полтавської облради на 2019-2023 роки.

Система Orphus