Ви тут:
Суспільство Україна 

Презентували нову нагородну системи Головнокомандувача Збройних Сил України

23 грудня, у VeteranHub (м. Київ) презентовано Концепцію нової нагородної системи Головнокомандувача Збройних Сил України. Разом з генерал-лейтенантом Валерієм Залужним у заході взяли участь Заслужений художник України Олексій Руденко та український військовий історик Василь Павлов.

Джерело: Офіційний портал ЗСУ

– Зараз відбувається історична для ЗСУ подія. Я підтримую розвиток національної мілітарної ідентичності. Важливо докорінно змінювати наше військо, щоб воно повністю відрізнялося від противника і відповідало нашим історичним традиціям і сучасним європейським підходам – зазначив Валерій Залужний.

Стратегічна мета – сформувати нову мілітарну культуру як вкрай важливий елемент сучасної української мілітарної ідентичності. Черговим кроком на цьому шляху і стала сьогоднішня подія.

Загалом нова система передбачає 10 нагород, серед яких найвищою є почесний нагрудний знак “Хрест Заслуги”.

Нова система розроблена на основі національних бойових традицій з урахуванням досвіду нагородних систем держав-партнерів. Запропоновані нові відзнаки Головнокомандувача – це певний синтез мілітарної символіки Давньої Русі, Козацької України, Української Народної Республіки та Української Повстанської Армії, західного досвіду, але з сучасним змістом і призначенням – належного вшанування військовослужбовців та працівників Збройних Сил України за мужність та героїзм у боротьбі з російською агресією, вагомий особистий внесок у розбудову української армії.

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний  подякував Василю Павлову та Олексію Руденку  за зроблену чудову справу та, наприкінці заходу, поставив підпис під відповідним документом.

– Я пишаюсь тим, що при мені, як при Головнокомандувачі, відбулась така знакова подія – мати свої відзнаки. Я не хочу сказати, що попередні були погані. Ні! Вони були хорошими, але вони були розроблені для мирного часу, не враховували війну, яка відбувається, – підкреслив він.

Система Orphus Поделиться на fb