Ви тут:
Суспільство Україна 

Препарат для лікування дитячої гемофілії закупили вдвічі швидше, ніж планувалося, – МОЗ

Препарат для лікування дитячої гемофілії закупили вдвічі швидше, ніж планувалося, – МОЗ

ДП «Медзакупівлі України» придбало препарат Еміцизумаб, який закуповується за напрямом дитячої гемофілії, у два рази дешевше ніж у попередні роки. За рахунок нижчої вартості вдалося заощадити 82 млн грн коштів платників податків.

Джерело: Міністерство охорони здоров’я

У паспорті бюджетної програми МОЗ заклало на закупівлю одиниці препарату   1454,77 грн. Проте, зважаючи на те, що заявлена виробником  ціна для України була у два рази вища за ціну в інших країнах, Міністерство охорони здоров’я та ДП «Медзакупівлі України» розпочали переговорні процедури з виробником щодо зниження вартості для України, оскільки Еміцизумаб – це одноджерельний препарат, і на ринку немає генериків.

У результаті тривалих перемовин виробник знизив ціну вдвічі – до 649 грн/одн (міліграм). Тобто замість очікуваної вартості усієї партії препарату у 169,6 млн грн Еміцизумаб для України закуповують за 87 млн грн.  

Еміцизумаб – нефакторний препарат, який має новий механізм дії, – біоспецифічні моноклональні антитіла. Він запускає механізм згортання крові і тим самим усуває чинники, пов’язані з підвищеною кровоточивістю. Перевага нефакторних препаратів у їх тривалішій дії (до 28 днів), що зменшує частоту застосування, та зручнішому способі введення (підшкірна ін’єкція). Це особливо важливо для маленьких пацієнтів. 

Поставка препарату на склад логістичного партнера ДП «Медзакупівлі України» планувалася на 10 грудня.

Система Orphus