Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Понад 140 сіл Полтавщини під’єднали до швидкісного інтернету

Понад 140 сіл Полтавщини під’єднали до швидкісного інтернету

Понад 140 сіл у 30 територіальних громадах Полтавщини під’єднали до швидкісного інтернету. 44 тисячі мешканців області тепер мають змогу під’єднати свої домівки до оптичного інтернету. Для цього інтернет-провайдери проклали понад 1000 кілометрів волоконно-оптичних мереж.

Про це повідомив заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко.

Під’єднання громад відбулося у межах проєкту “Інтернет-субвенція” Полтавщина отримала 40,5 млн грн субвенції. Реалізують його відповідно до Стратегії розвитку області на 2021–2027 роки, яку голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов презентував на початку цього року.

“Доступ до мережі вже отримали більш ніж 360 соціальних закладів регіону, серед них 108 будинків культури, 56 бібліотек, 47 шкіл, 31 садочок, 97 ФАПів, 5 ЦНАПів, 2 органи місцевого самоврядування та 1 заклад Мінсоцполітики. Важливо, що установи, під’єднані за кошти субвенції, отримають безоплатний швидкісний інтернет до кінця 2022 року”, – зазначив Ігор Панченко.

За реалізацією проєкту можна стежити за посиланням.

Читайте також: Ще два села Опішнянської громади підключили до швидкісного інтернету

У Полтавській ОДА наголосили, що у разі затримки під’єднання сіл до оптичного інтернету у 2021 році оператори й громади можуть укласти додаткову угоду та отримати оплату у 2022 році.

Нагадаємо, у листопаді Мінцифра запустила всеукраїнську оцінку якості адмінпослуг. Як показують перші результати, 95% жителів Полтавщини задоволені сервісом у ЦНАПах.

Фото: ілюстративне

Система Orphus