Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавський художній музей продовжує презентувати проєкт “Збережене мистецтво”

Полтавський художній музей продовжує презентувати проєкт “Збережене мистецтво”

Виставка з фондової збірки, що нині запропонована музеєм своїм віртуальним відвідувачам у рамках проєкту «Збережене мистецтво», приурочена до 30-річчя Збройних Сил України.

Важливе місце у християнстві займає шанування святих воїнів. Ікони воїнів є головними атрибутами віри тих людей, діяльність яких пов’язана із захистом Батьківщини, як ззовні, так і зсередини. Багато християнських ікон воїнів – це образи святих великомучеників, широко шанованих, як у давнину, так і в наші дні. Більшість військових формувань і козацьких полків мала свої «полкові» ікони, які в хвилини лихоліття надихали воїнів на ратні справи на славу Вітчизни.

Колекція Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка має полкову ікону невідомого художника, датовану серединою ХІХ століття. Ікона являє собою трьохстворчий складень. У верхній частині зображений Господь Саваоф (метал, олія 21,3х51,3) зліва Святий Олександр Невський (метал, олія 86,3х21,5) справа Архангел Михаїл (метал, олія 86,3х21,5). По центру, обрамлене розкішною рамою, зображення Святого Миколая Чудотворця (метал, олія 40х32,5). Для збірки музею ікону було придбано 26 листопада 1688 року у фізичної особи (Мірченка Олександра Олексійовича, м. Кобеляки, вул. Колгоспна 8).

У збірці Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка окрім інших предметів пов’язаних з козацтвом, зберігаються портрети гетьманів.

Детальніше з віртуальною виставкою можна ознайомитись на сайті музею.

Фото – сайт Полтавського художнього музею

Система Orphus Поделиться на fb