Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина у трійці областей-лідерів зі створення електронної бази об’єктів нерухомої культурної спадщини

Полтавщина у трійці областей-лідерів зі створення електронної бази об’єктів нерухомої культурної спадщини

Цього року у Міністерстві культури та інформаційної політики розпочали створювати цифровий реєстр нерухомої культурної спадщини.

Процес складається з трьох етапів: декларування об’єктів (перенесення даних про пам’ятки з паперових реєстрів в єдину електронну базу), верифікація та безпосередньо створення реєстру. Наразі завершується перший етап, повідомили на фейсбук-сторінці Мінкульту.

“Лідерами процесу декларування стали Луганська, Полтавська та Сумська області. Експерти з цих областей впоралися на 100% та віднайшли навіть ті пам’ятки архітектури та історії, які раніше не були включені до жодних реєстрів”, – йдеться у повідомленні. 

Найменше даних до електронного реєстру внесли Київська, Хмельницька та Херсонська області — вони внесли 62, 62,2 та 72,5% даних відповідно.

Після того, як всі області України внесуть вичерпну інформацію про свої об’єкти, розпочнеться другий етап – верифікація даних.

Єдиний електронний реєстр дозволить врегулювати процес збереження пам’яток. Пізніше цей реєстр буде доступним для взаємодії з системами E-construction, Держгеокадастром та іншими держреєстрами. Це дозволить правоохоронцям своєчасно реагувати на порушення, будівельникам – отримувати дозвільні документи, а громадськості – контролювати процеси.

 

 

ФОТО: Департамент культури і туризму Полтавської ОДА

Система Orphus